PL / EN
PPR ZMIENIA NAZWĘ NA KERING!

PPR ZMIENIA NAZWĘ NA KERING!

Słynny holding, zrzeszający takie marki jak Gucci, Bottega Veneta, Yves Saint Laurent czy Balenciaga, już 18. czerwca zmieni nazwę na Kering. Dlaczego? Poznajcie szczegóły!

Gucci, Bottega Veneta, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen, Stella McCartney, Sergio Rossi, Brioni, Boucheron, Girard-Perregaux, JeanRichard, Qeelin i Christopher Kane. Zastanawiacie się nad punktem wspólnym wyżej wymienionych marek? Wszystkie należą do grupy PPR, jednego z najważniejszych holdingów branży mody, zarządzanego przez wszechwładnego François-Henri Pinault.

 

 

Choć plotki o planowanej reformie koncernu pojawiły się już parę miesięcy temu, dopiero dzisiaj prezes PPR oficjalnie potwierdził te interesujące doniesienia. Okazuje się, że dotychczasowy szyld holdingu ulegnie zmianie już 18. czerwca, co oznacza, że wkrótce PPR przekształci się w Kering. Prócz nazwy (mającej pochodzić od bretońskiego słowa „dom”), modowy potentat zyska także świeżą identyfikację wizualną m.in. nowe logo w kształcie sowy z rozpostartymi skrzydłami.

 

PPR zmienia nazwę na Keringfot. materiały prasowe/nowe logo Kering, byłego PPR

 

Ciekawi Was, czy zmiana nazwy pomoże holdingowi w walce z głównym konkurentem, grupą LVMH?

 

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: PPR | François-Henri Pinault | Kering | PPR Kering |

podobne artykuły