PL / EN
MULGER ŻEGNA NICOLA FORMICHETTI

MULGER ŻEGNA NICOLA FORMICHETTI

Dom mody Mugler rozstał się właśnie z dyrektorem kreatywnym Nicola Formichetti, stylistą Lady Gagi. Zajrzyjcie!

Nicola Formichetti to jeden z największych łobuzów mody i utalentowany, choć bez wątpienia awangardowy stylista. Zaczął od stylizowania Lady Gagi, co pozwoliło mu w krótkim czasie zasiąść na stołku dyrektora kreatywnego marki Mugler i sprawić, że stała się ona totalną awangardą pret-a-porter. Futurystyczny design, mroczna estetyka, zaskakujące formy i Zombie Boy jako twarz kolekcji złożyły się na bardzo wyrazisty, rozpoznawalny styl zarówno Mugler jak i samego Formichetti.

 

Wczoraj wieczorem pojawiła się oficjalna informacja ze strony marki, w której ta ujawniła nową strategię i pożegnała się z Nicola Formichetti. Nowa strategia ma polegać na solidnym fundamencie stworzonym notabene przez dyrektora kreatywnego – świetnym launchu zapachu i nowej jakości jaką wprowadzono na rynku mody.

 

Formichetti będzie zawsze niezapomnianym rozdziałem w historii Mugler i siłą, która pozwoliła nam pójść o krok dalej. Dzięki niemu zyskaliśmy też nowych odbiorców,  którzy bez wątpienia są kluczowi przy tworzeniu nowej strategii.” komentuje Joel Palix z Clarins Group.Czym zajmie się teraz Nicola Formichetti? Lady Gagą na pełen etat, blogosferą i z pewnością kolejnymi szalonymi projektami. Będzie śledzić dalszy rozwój jego kariery!

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Nicola Formichetti | Mugler | Formichetti odchodzi z Mugler |

podobne artykuły