PL / EN
ZNANA AMERYKAŃSKA MODELKA NATALIE WESTLING OGŁASZA TRANZYCJĘ PŁCI

ZNANA AMERYKAŃSKA MODELKA NATALIE WESTLING OGŁASZA TRANZYCJĘ PŁCI

Dotychczas znany jako Natalie, Nathan Westling wkrótce powróci na światowe wybiegi.

Amerykański model Nathan Westling, znany z wybiegów m.in. Marca Jacobsa czy Louis Vuitton, w ekskluzywnym wywiadzie dla CNN ogłosił, że przechodzi tranzycję płci. Po krótkiej nieobecności w pokazach (od października 2018), Nathan wkrótce powróci na światowe wybiegi.

ZOBACZ TEŻ: THE COURT, CZYLI KRÓTKA HISTORIA RETRO-NOWOCZESNEGO TENISA [WYWIAD]

GWIAZDA ŚWIATOWYCH WYBIEGÓW PRZECHODZI TRANZYCJĘ PŁCI

Kariera modelingowa Westlinga rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy zadebiutował w pokazie Marca Jacobsa. Szybko okrzyknięty mianem “one to watch”, stał się muzą dla największych nazwisk w świecie mody (w tym Nicolasa Ghesquiere’a, Louis Vuitton) i regularnie zaczął pojawiać się w kampaniach domów mody i edytorialach.

NATHAN WESTLING

Ostatni pokaz, w którym zobaczyliśmy Nathana Westlinga, miał miejsce w październiku 2018 roku, kiedy pojawił się na paryskim wybiegu Louis Vuitton. Późniejsza przerwa została spowodowana kuracją hormonalną, której model poddawał się przez kolejnych 6 miesięcy.

Na początku nie wszystko było łatwe. Moje pierwsze dwa miesiące związane z tranzycją płci wspominam jako bardzo ciężkie, dopóki nie zacząłem widzieć zmian fizycznych i się do nich przyzwyczajać, przyznaje Nathan. Aż w pewnym momencie “obudziłem się” i poczułem, że żyję, dodaje. Teraz jestem szczęśliwy i nawet nie mogę wyobrazić sobie powrotu do tego, co było - bo przedtem była tylko ciemność.

POLECAMY: MUST HAVE INFLUENCEREK NA WIOSNĘ 2019

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Nathan Westling | Natalie Westling | modeling | news |

podobne artykuły