PL / EN
ZŁOTA NITKA 2018 - ADRIAN KRUPA ROZBIJA BANK NAGRÓD

ZŁOTA NITKA 2018 - ADRIAN KRUPA ROZBIJA BANK NAGRÓD

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów mody była "Harmonia" - zobaczcie!

ZŁOTA NITKA 2018 - ADRIAN KRUPA LAUREATEM KONKURSU

19 października 2018 w auli Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbyła się 25. gala najważniejszego krajowego konkursu dedykowanego młodym projektantom. Zwycięzcą tegorocznej Złotej Nitki został Adrian Krupa. Nagrodę główną – statuetkę oraz 30 tys. zł – wręczył mu przewodniczący Jury Konkursu, Mariusz Przybylski.

Konkurs Złota Nitka skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – polskich artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1988 r. W roku ubiegłym został włączony w program organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Miasto Łódź wydarzenia promującego młodych projektantów, czyli Łódź Young Fashion.

ZOBACZ TEŻ: POZNAJCIE LAUREATÓW ŁÓDŹ YOUNG FASHION 2017

ZŁOTA

Kolekcja konkursowa Adriana Krupy podczas finału Złotej Nitki 2018 (fot. Marek Makowski)

zl

Adrian Krupa otrzymał prestiżową statuetkę oraz 30.000 złotych (fot. Marek Makowski)

ADRIAN KRUPA ZWYCIĘŻA W KONKURSIE ZŁOTA NITKA 2018

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Złotej Nitki była „Harmonia” i choć najważniejszym kryterium konkursowym była użyteczność kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”, jury brało pod uwagę także świeże spojrzenie na światowe trendy i odwagę w prezentowaniu własnego stylu.

Taka właśnie okazała się propozycja Adriana Krupy (na co dzień studenta projektowania ubioru na drugim roku studiów magisterskich w łódzkiej ASP), który w finałowej rozgrywce pokonał 14 innych młodych twórców z całej Polski. Oprócz statuetki i nagrody finansowej Krupa otrzymał także nagrodę specjalną przyznaną przez firmę Monnari, oraz możliwość zaprezentowania swojej kolekcji w finale międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion Award 2018, który odbył się 20 października w Centrum Promocji Mody ASP. Gratulujemy!

POLECAMY: ŁÓDŹ YOUNG FASHION AWARD 2018 - LAIMA YURCA Z ŁOTWY ZWYCIĘŻA W KONKURSIE

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Złota Nitka | Adrian Krupa | konkurs | polscy projektanci |

podobne artykuły