PL / EN
XX. EDYCJA KONKURSU OFF FASHION - ZAPRASZAMY NA IMPREZY TOWARZYSZĄCE

XX. EDYCJA KONKURSU OFF FASHION - ZAPRASZAMY NA IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Zobaczcie, gdzie warto być w tym miesiącu!

XX. edycja Off Fashion: imprezy towarzyszące

Już z początkiem czerwca poznamy listę laureatów tegorocznej, XX. edycji konkursu dla młodych projektantów Off Fashion. Ale za nim to nastąpi, Kieleckie Centrum Kultury zaprasza wszystkich miłośników mody na szereg imprez towarzyszących, które odbędą się między 11 a 27 maja. Swoje najlepsze projekty na Zamku Królewskim w Chęcinach zaprezentuje Mariusz Przybylski, wielbiciele sztuki będą mogli odwiedzić wystawę „Wokół Mistrza Antoine’a”, w Galerii Echo Kielce swoje kolekcje pokażą ubiegłoroczni uczestnicy konkursu, a całość zwieńczy Wielki Test Wiedzy o Modzie. Ciekawi? Zobaczcie, gdzie warto być!

 

The Best of Mariusz Przybylski na Zamku Królewskim w Chęcinach

checiny

11 maja o godz. 20:30 organizatorzy zapraszają na niezwykły pokaz mody wybitnego polskiego projektanta, Mariusza Przybylskiego, który odbędzie się w wyjątkowej lokalizacji - na Zamku Królewskim w Chęcinach. Na skalistym wzgórzu, w zamkniętej twierdzy, tam gdzie królowa Bona przechowywała swoje skarby, zobaczymy najlepsze, kobiece i męskie sylwetki ze wszystkich kolekcji projektanta. Wysublimowane materiały, artystyczne stylizacje i piękne wykończenia każdej kreacji - to niepowtarzalny styl Przybylskiego, który warto zobaczyć na własne oczy.

Pokaz Mariusza Przybylskiego poprzedzi kolekcja Marzeny Chełmińskiej, inspirowana postacią Poli Negri i jej czarno-białymi portretami. Projektantka wyznaczyła sobie jeden cel - stworzyć idealny strój, w którym kobieta czułaby się wyjątkowo i komfortowo. Stylizacje marki C#EŁMIŃSKA mają przede wszystkim podkreślać kobiecość oraz indywidualny charakter każdej z nas. Motto marki, zaczerpnięte ze słów Coco Chanel, brzmi: (…) moda jest modą wtedy kiedy można wyjść w niej na ulice.

Wstęp za okazaniem zaproszenia.

 

Pokaz, którym wyprzedzicie czas: BMW ZK Motors

Kolejną imprezą towarzyszącą XX. edycji konkursu Off Fashion będzie pokaz mody w salonie samochodowym BMW ZK Motors w Kielcach. 14 maja o godz. 21:00 swoje projekty zaprezentują Katarzyna Łęcka i Jacek Mroczkowski – to show, którym wyprzedzicie czas!

 

Wystawa „Wokół Mistrza Antoine’a”

antoine

Mały fiat i kapelusz wielki, śpiewała Zula Pogorzelska w piosence To mi wystarczy. I rzeczywiście - dobrze dobrana fryzura i piękny kapelusz to nie marzenie, ale raczej podstawowa potrzeba wielu kobiet. Dzieje tej części garderoby wpisują się w historię mody a nawet historię ludzkości, gdyż specjalne nakrycia głowy widać już na freskach z epoki kamienia. A potem… potem już wyobraźnia fryzjerów, modystek i projektantów nie miała końca.

Niezależnie od zakątka ziemi, nakrycie głowy nie tylko chroniło przed deszczem czy słońcem, ale stawało się symbolem statusu społecznego i wyrazem potrzeby piękna, tak jak i sama fryzura. Tendencja ta przenosiła się na scenę. Nakrycie głowy, peruka czy maska symbolizowały charakter postaci i podkreślały jej cechy. Uwydatniały piękno, a bestię czyniły bardziej wyrazistą i przerażającą. Teatralni scenografowie i kostiumografowie prześcigali się w pomysłach na najciekawsze, najdziwniejsze i najpiękniejsze kapelusze, ale i z pietyzmem odtwarzali dawne wzory. Dziś właściwie już tylko w teatrze można zobaczyć osiemnastowieczny tricorn czy berżerę. A jak one wyglądają będą mogli Państwo zobaczyć na wystawie, której głównym bohaterem będzie Antoni Cierplikowski, jeden z najsłynniejszych fryzjerów w historii, znany jako Antoine. Projektom fryzur i kapeluszy Antoine’a towarzyszyć będą kapelusze i sceniczne nakrycia głowy projektowane przez innych znanych scenografów, pochodzące ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie.

 

Viva la Mama! Pokaz mody w Galerii Echo Kielce

Już 26 maja o godz. 17:00 w Galerii Echo Kielce swoje kolekcje zaprezentują ubiegłoroczni uczestnicy Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion. Pełną listę młodych designerów oraz szczegóły dotyczące wydarzenia znajdziecie tutaj. Całość rozpocznie niezwykła prezentacja mam według projektu Anny Łosak, Jestem mamą.

 

Fashion Test – Wielki Test wiedzy o Modzie

fashion

Fashion Test, czyli Wielki Test wiedzy o Modzie, zwieńczy szereg imprez towarzyszących tegorocznej edycji Off Fashion. To już tradycja, że wszyscy miłośnicy mody tuż przed wielkim finałem konkursu (2 czerwca) spotykają się, aby sprawdzić swoją wiedzę o świecie mody i dowiedzieć się również czegoś nowego. Na wydarzenie organizatorzy zapraszają 27 maja o godz. 17:00 na Małą Scenę Kieleckiego Centrum Kultury.

POLECAMY: XX. EDYCJA OFF FASHION - NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: Off Fashion | konkurs | wydarzenia |

podobne artykuły