PL / EN
XX. EDYCJA OFF FASHION ZAPRASZA NA POKAZ MODY POLSKICH PROJEKTANTÓW

XX. EDYCJA OFF FASHION ZAPRASZA NA POKAZ MODY POLSKICH PROJEKTANTÓW

To jedna z wyjątkowych imprez towarzyszących tegorocznej edycji - zobaczcie, czyje kolekcje zobaczymy już wkrótce!

XX. edycja Off Fashion: pokaz mody w Galerii Echo Kielce

Już 26 maja w Galerii Echo Kielce odbędzie się jedna z imprez towarzyszących XX. edycji konkursu dla projektantów i entuzjastów mody Off Fashion. Organizatorzy wydarzenia zapraszają na wyjątkowy pokaz mody polskich projektantów, podczas którego swoje kolekcje zaprezentują: Karolina Sańpruch, Arkadiusz Podgórzak, Urszula Sepioło, Patrycja Siwiec, Katarzyna Dworecka, Artur Stec oraz Edyta Jermacz. Nie może Was tam zabraknąć!

POWIĄZANE: RUSZA XX. EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU OFF FASHION

 

KAROLINA SAŃPRUCH

KAROLINA

Karolina Sańpruch jest studentką drugiego roku MSKPU w Warszawie, a pochodzi z Kielc, gdzie ukończyła Instytut Sztuk Pięknych UJK na kierunku wzornictwo. To kilkukrotna uczestniczka półfinałów Off Fashion, warsztatów Workshop Fashion Design z duetem Paprocki & Brzozowski oraz konkursu Kieleckie Inaczej. Swoją autorską, samodzielnie uszytą kolekcję prezentowała na pokazie Młodzi Polscy Projektanci towarzyszącemu Off Fashion (edycja Orient Express). Obecnie mieszka i pracuje w Gdańsku jako asystent projektanta w Reserved. Modą lubi opowiadać historie, inspiruje się naturą i muzyką - swoją największą miłością.

ARKADIUSZ PODGÓRZAK

POD

Arkadiusz Podgórzak urodził się w Braniewie i całe dzieciństwo spędził w małej miejscowości Orneta. Z Warmii przeniósł się do Warszawy, gdzie rozpoczął studia na kierunku filologia polska dla mediów (UW) oraz projektowanie ubioru (MSKPU). Nauka w warszawskiej szkole mody pozwoliła mu wykorzystać własną kreatywność, którą wzbogacił o wiedzę przekazaną na zajęciach u uznanych projektantów oraz osób związanych z branżą odzieżową. Obrona dyplomu, podczas której po raz pierwszy pokazał kolekcję Loop Life, zapoczątkowała nową drogę w życiu projektanta. Wybór do Top13 najlepszych dyplomantów MSKPU oraz wyróżnienie w postaci udziału w pokazie dyplomowym jeszcze bardziej rozbudziły uśpione marzenia Arka o zaistnieniu w świecie mody. Inspiracje do projektów czerpie z najbliższego mu otoczenia. Do tworzenia kolekcji wykorzystuje różne techniki odzieżowe, takie jak autorski print, wycięcia laserem, czy haft komputerowy. Asymetryczne łączenia różnych tkanin i dzianin potęgują unikatową jakość oraz wyrazistość ubrań nie tylko na wybiegu, ale także podczas codziennego użytku. Ten rok Arkadiusz zamierza poświęcić tworzeniu własnej marki, skrupulatnie przygotowując pierwszą kolekcję sprzedażową.

W czerwcu 2017 roku kolekcja Loop Life trafiła do półfinału XIX Edycji Konkursu Off Fashion w Kielcach, po czym zdobyła II miejsce na Radom Fashion Show. We wrześniu za tę samą kolekcję projektant otrzymał Srebrną Pętelkę, przyznawaną co roku przez Polską Akademię Mody podczas Mercure Fashion Night w Poznaniu.

 

URSZULA SEPIOŁO

UR

Urszula Sepioło urodziła się i wychowała w małej miejscowości na Ponidziu, do której uwielbia wracać. Od dziecka jej pasją była sztuka - malowała, rysowała, robiła zdjęcia. Kocha magazyny modowe, zwłaszcza francuskie wydania Elle, Vogue’a i Harper's Bazaar. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, dwukrotnie biorąc udział w konkursie Off Fashion. Główną inspiracją jej kolekcji dyplomowej okazały się egzotyczne żuki – ich ubarwienie oraz kształt. To one zdecydowały o formie wykończenia i konstrukcji stworzonych ubrań. Kolekcja skierowana jest do osób, którym radość sprawia kubek herbaty zatopiony w przydługich rękawach swetra. Stąd długie koszule, bluzy i swetry robione na drutach, z wełny, czy satyny bawełnianej. Kolorystyka została oparta o złamaną biel, pudrowy róż, niebieski, szary oraz żywą żółć.

 

PATRYCJA SIWIEC

PAT

Patrycja Siwiec to studentka budownictwa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku projektowanie ubioru. Projektować zaczęła w wieku szesnastu lat, a jej hobby wkrótce przekształciło się w marzenia. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, lubi ciekawie łączyć materiały i dodatki oraz nieustannie poszukuje nowych struktur, które może wykorzystać w pracy z tkaniną. Kolekcja 'Breath Under Water traktuje o wodzie i organizmach, jakie w niej żyją - a w szczególności rybach. Wiodącymi kolorami są pomarańcz, granat, zieleń oraz fiolet. Ważną część kolekcji stanowią autorskie faktury imitujące rybie łuski. Pojawiają się również śliskie, błyszczące tkaniny, które nawiązują do wodnej fauny i flory. Całość dopełniają ręcznie malowane buty na okrągłym słupku.

 

KATARZYNA DWORECKA

KAT

Katarzyna Dworecka to tegoroczna absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie oraz kursu w zakresie visual merchandisingu. Swoje projekty wielokrotnie prezentowała na Cracow Fashion Week, a także na Off Fashion.  Swoją pracę w modzie zaczynała w Zara Polska, a następnie jako główny Visual Merchandiser dla marki Bytom S.A. Kolekcja Fishbone inspirowana jest twórczością Wesa Andersona, a w szczególności filmami The Life Aquatic with Steve Zissou oraz Grand Budapest Hotel. Przeważają miękkie, przeskalowane formy oraz autorskie faktury. Wykorzystane zostały nietypowe materiały, takie jak kolorowe opaski zaciskowe oraz przeźroczyste rurki PVC. Futra użyte w kolekcji są sztuczne. 

 

ARTUR STEC

ARTUR

Artur Stec to przede wszystkim aktywnie działający ponad 15 lat graffiti writer i absolwent krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, który pracuje w pracowni plastycznej. Zajmuje się renowacją zabytków, malarstwem i projektowaniem graficznym. Ubiór jest jego pasją, którą stara się przeszczepić na grunt pracy zawodowej. Aktualnie studiuje na ASP w Katowicach, a w swoich artystycznych działaniach występuje pod pseudonimem leser, który towarzyszy mu od młodzieńczych lat. Kolekcja Miejski Kamuflaż jest wynikiem fascynacji projektanta twórczością miejską ocierającą się o graffiti, wandalizm  i formy logotypowe. Powstała w opozycji do braku anonimowości jednostki w przestrzeni publicznej, dlatego zbudowana jest na kontraście naturalnych, ciężkich materiałów (konopia) z lekkimi syntetykami (poliester). Jego sylwetki są wielowarstwowo zabudowane, zakrywając całe ciało z wyjątkiem oczu, dłoni i okazjonalnie kostek. Chociaż projektant nie używa w kolekcji form literowych, to traktuje ją i swoje graffiti jako jedność.

 

EDYTA JERMACZ

ED

Edyta Jermacz ma dwie autorskie linie ubrań: Klu by Edyta Jermacz oraz Luvyoutoo. Pierwsza z nich to projekt typu unisex streetwear, gdzie kolekcje charakteryzują się nietypowymi połączeniami nadruków, kolorów i form. Luvyoutoo to linia z gatunku demicouture dark minimal, a jej elementy są unikatami dostępnymi w kilku sztukach. Wszystkie kolekcje Jermacz są projektowane i produkowane w Polsce. Używane w kolekcjach dzianiny pochodzą z krajowych fabryk, a uzupełniane są wełnami i ekoskórami sprowadzanymi z Włoch.

Do zobaczenia w Kielcach!

ZOBACZ TEŻ: XX. EDYCJA OFF FASHION - NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ NAGRODY

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Off Fashion | konkursy | polscy projektanci | moda |

podobne artykuły