Logotyp serwisu lamode.info
CZY CONFASHION WYMYŚLA KOŁO OD NOWA? KOLEKCJA „CIRCLE” WIOSNA LATO 2018

CZY CONFASHION WYMYŚLA KOŁO OD NOWA? KOLEKCJA „CIRCLE” WIOSNA LATO 2018

Flagowym produktem marki są drukowane spódnice plisowane z efektem 3D wykończonych laserem - zobaczcie!

Spis treści

1. POLSKIE MARKI MODOWE: CONFASHION

2. CONFASHION: KOLEKCJA "CIRCLE" WIOSNA LATO 2018

3. TRENDY NA WIOSNĘ 2018: CONFASHION

POLSKIE MARKI MODOWE: CONFASHION

Ubrania Confashion są dla kobiet niezależnych, które kreują swoją własną rzeczywistość. Projektantka pracuje z prostymi formami, ale to kolor jest według niej najbardziej fascynujący. Interesują ją relacje barw i ich wpływ na emocje. Tworzy własne tkaniny. Uważa, że w marce autorskiej wszystko powinno być zaprojektowane. Łączy w swojej pracy innowacyjne i ekologiczne technologie: laser, druk cyfrowy i plisowanie, co pozwoliło na stworzenie flagowego produktu - drukowanych spódnic plisowanych z efektem 3D wykończonych laserem. Confashion prezentowało swoje kolekcje w Kijowie, Berlinie, Nowym Yorku, Kopenhadze a w styczniu 2018 roku w Chinach podczas Harbin Fashion Week.

coonf(fot. Ania Cywińska/materiały prasowe)

CONFASHION: KOLEKCJA "CIRCLE" WIOSNA LATO 2018

Najnowsza kolekcja Confashion zbudowana jest na idei okręgu, koła jako doskonałej figury geometrycznej, która jest prostą zamkniętą formą, gdzie dystans od środka do brzegu jest zawsze taki sam. Circle to także krąg, krąg ludzi, kobiet, zainteresowań, krąg związany ze wspólnotą, grupą wyznającą podobne wartości. I wreszcie Circle to nieskończoność, cykliczność, powtarzalność, krążenie i porządkowanie tych samych myśli i idei. Circle z jednej strony odnosi się do geometrii z jej porządkującą matematyczną precyzją, z drugiej przywołuje naturę z jej cyklicznością, z odradzaniem się przyrody, z jej bujnością i kosmiczną energią. Circle nie dzieli, a łączy w sobie obie materie, materię geometrii i myśli, kulturę i naturę.

conf(fot. Ania Cywińska/materiały prasowe)

TRENDY NA WIOSNĘ 2018: CONFASHION

Wiosenna kolekcja marki to drukowane spódnice, wycięte laserowo solejki oparte o geometrię koła, a potem splisowane promieniście. Bazą do konstrukcji białej koszuli stało się także koło, umieszczone centralnie, na jej przodzie. Geometria okręgu to także precyzyjnie wykreślone falbany, które są nowością w kolekcjach marki. W tym sezonie do unikatowej kolekcji spódnic dołączyły asymetrycznie cięte solejki, a także wielowarstwowe spódnice z przenikających się rożnych kolorów tiulu. Tiul to nowa materia, z którą zmierzyła się projektantka Kinga Król, stosując ją z powodzeniem także w dwuwarstwowych bluzach i t-shirtach. Kolor staje się wtedy mniej oczywisty, baza jest widoczna przez transparentny tiul, co daje zaskakujący efekt końcowy. Nowością w kolekcji są plisowane spodnie i oversizowe bluzki, które można nosić na dwa sposoby. Uniwersalne kolory sprawiają, że pasują one niemalże do wszystkiego.

Cyfrowo naniesione nadruki to znak rozpoznawczy Confashion. w tym sezonie, pojawiają się głównie na spódnicach, są interpretacją koła, przenikających się w nim kolorów, co przywałuje luźne skojarzenia ze znanymi nam wizerunkami planet, a także ornamentów roślinnych, które przebijają się przez zakrzywione przestrzenie geometrii.

CONF(fot. Ania Cywińska/materiały prasowe)

Najnowsza kolekcja dostępna jest w sklepie internetowym www.confashion.com.pl oraz w pierwszym flagowym butiku marki w Poznaniu przy ulicy Paderewskiego 8.

*

zdjęcia: Ania Cywińska

modelka: Agnes Samuel/AMQ models (kampania)

modelka lookbook: Maria Kompf  (lookbook)

makijaż: Paulina Kurowiak

włosy: Katarzyna Kwolek/Zaczarowane warkocze

stylizacja: Kinga Król/Confashion

 

tagi: Confashion | kolekcja | wiosna lato 2018 | TRENDY |

podobne artykuły