PL / EN
‘MCQUEEN’ – DOKUMENT O LEGENDARNYM PROJEKTANCIE JUŻ WKRÓTCE W KINACH

‘MCQUEEN’ – DOKUMENT O LEGENDARNYM PROJEKTANCIE JUŻ WKRÓTCE W KINACH

Zobaczcie oficjalny trailer filmu o Alexandrze McQueen’ie!

 

"MCQUEEN": FILM DOKUMENTALNY O ALEXANDRZE MCQUEEN'IE

McQueen, przejmujący dokument poświęcony niezwykłemu życiu i karierze brytyjskiego projektanta, trafi do kin już w te wakacje. W miniony weekend studio Bleecker Street wypuściło oficjalny zwiastun filmu, którego premiera odbędzie się 8 czerwca w Londynie podczas festiwalu Tribeca.

mc

ALEXANDER MCQUEEN: LEGENDA, PROWOKATOR, GENIUSZ

McQueen w reżyserii Iana Bonhôte’a, rysuje autentyczny portret legendarnego projektanta po przez serię ekskluzywnych wywiadów z jego najbliższymi przyjaciółmi, współpracownikami i rodziną oraz archiwalne nagrania łamiących wszelkie granice pokazów mody. Niespełna dwugodzinny film pokazuje szerokie spektrum jego kariery, od początków w świecie mody i ukończenie prestiżowej Central Saint Martins w 1992 roku, po objęcie stanowiska w Givenchy pięć lat później i pamiętne show z 1999 roku, kiedy modelka Shalom Harlow stanęła na środku wybiegu w białej sukience bez ramiączek, poddając się rotacji i kolorowym sprayom tryskającym z automatycznych pistoletów. Dokument opowiada również o ostatnich latach życia McQueena, aż do momentu samobójstwa w 2010 roku.

wideo: McQueen/Official teaser trailer (Youtube)

Po premierze filmu na Tribeca Film Festiwal odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem siostry projektanta Janet McQueen, reżyserem Ianem Bonhôtem i scenarzystą Peterem Ettudgui.

POLECAMY:  RUSZA XX. EDYCJA KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW OFF FASHION

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: film | moda | ALEXANDER MCQUEEN |

podobne artykuły