PL / EN
EKSKLUZYWNY WYWIAD Z DYREKTOR ARTYSTYCZNĄ MARKI SWAROVSKI – NATHALIE COLIN

EKSKLUZYWNY WYWIAD Z DYREKTOR ARTYSTYCZNĄ MARKI SWAROVSKI – NATHALIE COLIN

Tylko nam, Dyrektor Artystyczna Swarovski zdradziła trendy w biżuterii i opowiedziała o kolekcji marki na sezon jesień zima 2014/2015! Przeczytajcie nasz ekskluzywny wywiad z Nathalie Colin.

Światowe Fashion Weeks już za nami! Najsłynniejsi projektanci na świecie zaprezentowali swoje pomysły na wybiegach Nowego Jorku, Londynu, Mediolanu i Paryża zapowiadając, co będziemy nosić w kolejnym sezonie. A jakie będą trendy w biżuterii? O to, zapytaliśmy Dyrektor Artystyczną Swarovski, która tylko nam opowiedziała o kolekcji marki na jesień zimę 2014/2015 i najważniejszych tendencjach. My już wiemy, że bez względu na porę roku biżuteria pozostaje dobrą inwestycją. Przeczytajcie nasz ekskluzywny wywiad z Nathalie Colin!

 

 

 

Jaką biżuterię będziemy nosić w sezonie jesień zima 2014/2015?  Jakie są trendy?


W sezonie jesień zima 2014/2015 wciąż modne będzie łączenie ze sobą wielu elementów. Będzie królować prawdziwy eklektyzm - sztywne konstrukcje uzupełnione kaskadowymi bransoletkami platerowanymi przy użyciu różnych technik, delikatne pierścionki noszone, na co najmniej trzech palcach jednej ręki lub miks długich naszyjników z krótkimi łańcuszkami.  

 

Jesienno-zimowa kolekcja w doskonały sposób odzwierciedla gusta współczesnych kobiet, dając im możliwość wyboru biżuterii na każdą okazję – zarówno do noszenia na co dzień jak i na bardziej oficjalne wydarzenia. Znajdziemy w niej wiele szeroką gamę stylów, od ponadczasowej klasyki, poprzez nawiązania do współczesności aż do projektów zgodnych z najnowszymi trendami. Moim zdaniem najsilniejszymi tendencjami na nadchodzący sezon jest:

 

- mieszanka w różnych kolorach: żółtego, różowego i białego złota oraz srebrnych oraz czarnych metali. Wszystko to, razem tworzy bardzo modny look.

- łańcuchy, ogniwa i metaliczne okucia w połączeniu z kryształkami

- intensywne barwy kryształów oraz trójwymiarowe wzory nadające chromatyczne wibracje

- romantyczna, drobna biżuteria inspirowana naturą, odpowiednia dla ceniących klasykę klientów

 

 

A co marka Swarovski przygotowała na ten sezon? Co możesz powiedzieć o tej kolekcji?

 

Kolekcja na sezon jesień zima 2014/2015 nosi nazwę Facets of Light. Tak jak poprzednia, wiosenno-letnia, czerpie inspiracje z genezy sztuki i artystycznej ekspresji.  W tym okresie otwieramy się na współczesnych twórców, którzy wykorzystują najnowsze technologie, diody ledowe, hologramy, materiały odbijające lub skupiające światło jak np. James Turrell, Dan Flavin i Jeff Koons. Jednocześnie światło wpisane jest nierozerwalnie w DNA marki. Naszym zdaniem wydobywa ono piękno kryształów i stanowi związek pomiędzy emocjami, a blaskiem wydobywającym się z nich. Idealne do tworzenia współczesnych kolekcji biżuterii!

 

 

Jeśli miałabyś wybrać jedną rzecz z nowej kolekcji, co by to było?


Z pewnością wybrałabym bransoletkę Crystal Dust, która jest idealna z dwóch powodów - jest modna i w rozsądnej cenie.  W dodatku nadaje się na każdą okazję -  będzie odpowiednia zarówno w dzień, jak i w nocy, do casualowych i bardziej eleganckich stylizacji.

 


Zaczęłaś pracować, jako Dyrektor Artystyczna marki Swarovski 8 lat temu. Skąd wciąż czerpiesz inspiracje?


Dla mnie muzyka jest największą inspiracją. Na każdy sezon tworzę playlistę, która odzwierciedla nastrój kolekcji. Także podróżowanie ma niezwykle istotny wpływ na moją pracę, ponieważ dzięki niemu, jestem w stanie zrozumieć inne kultury. Nieoceniony jest również wpływ sztuki współczesnej, która poprzez swój charakter kształtuje wiele trendów w modzie. Inspirują mnie także ludzie, których zachowania, sposób wysławiania się i życia nieustannie obserwuję. Zdarza się, że czasami znajduję swoje natchnienie na krańcu świata, a w innym razem wystarczy, że po prostu spojrzę przez okno.

 

 

Który z projektów Swarovskiego jest dla Ciebie najważniejszy?


Wszystkie projekty są dla mnie jednakowo ważne. Współpraca z Shourouk w sezonie jesień zima 2013/2014 oraz wiosna lato 2014 okazała się być niezwykle interesująca. Jej styl jest niepowtarzalny, innowacyjny, kobiecy, pełen przepychu i nasyconych barw, które określają nasze kolekcje. Poza tym, Shourouk w swoich projektach używa wielu kryształów Swarovskiego, więc była dla nas idealnym wyborem.

 

Jestem niezwykle zadowolona z tej współpracy, która okazała się wielkim sukcesem i była dla mnie ogromną przyjemnością.  

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Nathalie Colin | dyrektor kreatywna marki Swarovski | Shourouk | kolekcja jesień zima 2014/2015 | biżuteria | SWAROVSKI |

podobne artykuły