PL / EN
ALEXANDRA SHULMAN O BLOGERACH I IDEALNEJ OKŁADCE VOGUE

ALEXANDRA SHULMAN O BLOGERACH I IDEALNEJ OKŁADCE VOGUE

Alexandra Shulman opowiada o blogosferze i najlepiej sprzedających się okładkach magazynów mody. Poznajcie zdanie redaktor naczelnej Vogue UK.

W audycji radiowej BBC2, znana piosenkarka Lily Allen postanowiła przeprowadzić rozmowę z redaktor naczelną brytyjskiego Vogue’a – Alexandrą Shulman. W wywiadzie poruszono najczęściej omawiane tematy, związane z obecną sytuacją branży mody. Nic więc dziwnego, że wśród pytań pojawiło się również te, dotyczące opinii znanej redaktorki na temat popularności blogów.

 

Jak uważa Shulman, „każdy może się teraz nazwać autorytetem, a jeśli wystarczająca ilość osób zainteresuje się tym, co mówi dana osoba, rzeczywiście tak się dzieje, co oczywiście jest dobre”. Opinia redaktor naczelnej Vogue UK na temat blogosfery, jest jednak niejednoznaczna. Shulman uważa, że wielu blogerów zupełnie nie ma pojęcia, o czym pisze. „I tu pojawia się problem: Dlaczego mam płacić profesjonalnemu dziennikarzowi za napisanie czegoś, kiedy mogę zdobyć wszystkie informacje za darmo, zaglądając na bloga? To jest właśnie problem porządnego reportażu dziennikarskiego”.

 

Kolejnym tematem rozmowy była sprzedaż magazynów modowych. Jak przyznała redaktorka, choć jest wielbicielką artystycznych, oryginalnych sesji okładkowych, nie sprzedają się one tak dobrze, jak te, w których pojawia się słynna modelka, przyciągająca uwagę ludzi, którzy niekoniecznie interesują się modą.

 

Jak zdaniem Shulman, powinna wyglądać modelka, która zachęci czytelników do kupna magazynu? „Ogólnie, jeśli mówimy o modelce czy osobowości, wyobrażenie, czym jest piękno, należy traktować przeciętnie i dość konwencjonalnie. Prawdopodobnie jest to ktoś uśmiechnięty, w ładnej sukience, ktoś, o kim można powiedzieć, że jest uroczy”. „Jest to ktoś, kogo określa się najbardziej perfekcyjną dziewczyną z sąsiedztwa, lepszą, niż ty” – dodała brytyjska redaktorka.

 

Naczelna Vogue UK odpowiedziała również na pytanie, dlaczego promuje bardzo szczupłe modelki. „Vogue jest magazynem o jakichś fantazjach i marzeniach, o ucieczce od rzeczywistości. Ludzie nie lubią kupować takich magazynów jak Vogue, by zobaczyć to, co widzą w lustrze. To akurat mogą mieć za darmo” – powiedziała.

 

Zgadzacie się z opinią Alexandry Shulman?

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Alexandra Shulman | Lily Allen | BBC 2 wywiad | Vogue UK |

podobne artykuły