PL / EN
WYSTAWA MARKA GRAYA „ROCK`N`ROLL FOR THE EYES”

WYSTAWA MARKA GRAYA „ROCK`N`ROLL FOR THE EYES”

Zapraszamy do Rabbithole Art Room w H15 Boutique Hotel!

„ROCK`N`ROLL FOR THE EYES” MARK GRAY

Przed nami pierwsza wystawa Marka Graya w Polsce. Angielski artysta multimedialny, a prywatnie mąż Anity Lipnickiej, zaprezentuje swoje prace w Rabbithole art room w H15 Boutique Hotel. Wernisaż wystawy pod tytułem „Rock`n`roll for the eyes” odbędzie się 7 czerwca 2018 roku, o godz. 20:00. Twórczość Marka Graya będzie można oglądać w galerii do 22 czerwca 2018 roku. Zapraszamy!

MARK GRAY

Mark Gray to artysta trudny do sklasyfikowania. Sam siebie nazywa twórcą eksperymentalnym, a sztuka – według niego – to Rock`n`roll dla oczu. „Jeśli to, co robię, budzi w Tobie emocje, znaczy, że warto było wypruwać kawałek siebie, aby to stworzyć” – oto jego motto.

Wszechstronność i rozmach cechujące jego prace są wynikiem bogatego doświadczenia na różnych polach kreacji. Prezentowane podczas „Rock`n`roll for the eyes” będą stanowić przekrój jego twórczych możliwości.

Cechą charakterystyczną kolekcji jest zabawa stylem, mieszanie przeciwstawnych motywów, łączenie malarstwa tradycyjnego z elementami sztuki ulicznej. Wszystkie prace powstają przy użyciu różnorodnych mediów – od metalu, przez kamień, ceramikę, drewno i jedwab, oraz w wyniku fuzji rozmaitych technologii, często wypracowanych przez artystę w drodze eksperymentów. Motywem spinającym twórczość Marka Graya jest żywotna energia, niezwykła komunikatywność oraz ironia i poczucie humoru przebijające z każdego dzieła – jakby ich autor nie mógł przestać patrzyć na świat z przymrużeniem oka.

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Mark Gray | wystawa | Rabbithole Art Room | H15 Boutique Hotel |

podobne artykuły