PL / EN
WYSTAWA ANNY HALAREWICZ - GLOOMY SOULS

WYSTAWA ANNY HALAREWICZ - GLOOMY SOULS

Już od jutra, w warszawskiej Galerii Kuratorium, będziemy mogli podziwiać prace jednej z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia, Anny Halarewicz. Sprawdźcie szczegóły!

Anna Halarewicz to jedno z najgorętszych nazwisk wśród polskich artystek młodego pokolenia. Charakterystyczna kreska, wielowymiarowa kobiecość i mariaż z modą, tak w skrócie można podsumować to, co Halarewicz zaprezentuje podczas swojej najbliższej wystawy, której wernisaż odbędzie się już jutro (17 października) w Galerii Kuratorium w Warszawie.

 

 

Wcześniejsze wystawy artystki, Personifikacja duszy, Fashion victim czy Fashion or obsession - także dotykały kobiety. Wszystkie ocierały się o modę, deformowały, wynaturzały. Kobiety zamiast twarzy miały maski, atrybuty, torebki, szpilki, dekoracje. Nie miały duszy, były zaprzedane przedmiotowi. Ślepo goniły za fetyszem.

 

 

W Gloomy Souls, kobiety odzyskały dusze – tak o swojej wystawie mówi Anna Halarewicz - i dodaje- są mroczne, niepokojące, ponure. Niech nie zmylą odbiorcy intensywne barwy, aureole, kwiaty. To nie wizerunki świętych. Być może w ich ciemnych oczach, odbiorca odnajdzie swoje lęki?"

 

 

Wernisaż Anna Halarewicz Gloomy Souls

 


Artystka ma w swoim portofolio publikacje w topowych magazynach lifestylowych m.in. w Twoim Stylu czy Exklusivie i wielu innych. Anna konsekwentnie współpracuje z uznanymi na polskim rynku markami, udowadniając, że sztuka może być bardzo blisko odbiorcy, nie tylko w galerii, czy w muzeum.  Jej charaketerystyczny wizerunek kobiet pojawił się już między innymi na kalendarzu Twojego Stylu, koszulkach Bizuu czy projektantek Zemełka&Pirowska, na kartkach świątecznych (Aliganza, Hexeline, Polswiss), a ostatnio również na zaproszeniu LaManii na pokaz,  który odbył się we wrześniu. Halarewicz jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej prace prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach w Polsce i za granicą m.in. BWA w Pozaniu, Katowicach, Opolu, Wrocławiu, w warszawskim Centrum Cybernetyki, Soho Factory, czy w Galerii Fibak, która reprezentuje artystkę.

 

 

 

Wystawa Anny Halarewicz będzie trwała od 17.10 do 31.10, zaś wernisaż odbędzie się jutro o godzinie 19 w warszawskiej Galerii Kuratorium.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: Anna Halarewicz | Anna Halarewicz Gloomy Souls | wystawa | wernisaż |

podobne artykuły