Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ KOLEKCJI MISSONI - WIOSNA-LATO 2011

POKAZ KOLEKCJI MISSONI - WIOSNA-LATO 2011

Multikulturowe inspiracje, kalejdoskop barw i wzorów to znaki rozpoznawcze wiosenno-letniej kolekcji włoskiej marki Missoni.

Wpływ etnicznych inspiracji nigdzie nie był tak widoczny jak w damskiej kolekcji Missoni na wiosnę i lato 2011. Linia ta, wspaniale połączyła najmocniejszy trend tego sezonu, czyli soczysty, intensywny kolor oraz drugą, mniejszą tendencję tradycyjnych, plemiennych wzorów i form.

 

Sama projektantka Angela Missoni określiła swoją wiosenno-letnią kolekcję jako podróż dookoła globu. Faktycznie, widać w niej nawiązania do tradycji ubioru z najróżniejszych stron świata - poczynając od Afryki, przez Azję, na kontynentach amerykańskich kończąc. Punktem wyjścia dla włoskiej kreatorki były najprostsze formy geometryczne – koło, kwadrat oraz trójkąt. Stały się one podstawą nie tylko dla zmultiplikowanych wzorów, ale i dla krojów – zwróćmy uwagę na kwadratowe ronda kapeluszy czy trójkątny kształt sukienek i tunik.

 

Mylące wzrok drobne i kolorowe wzory, w połączeniu z prostymi, obszernymi formami tworzą kalejdoskop barw i inspiracji, nową, zintegrowaną historię kultury. Złośliwi mogliby wytknąć Włoszce plagiat - podobnie „wymieszaną” etnicznie kolekcję przedstawił na sezon jesień-zima 20109/11 projektant Jean-Paul Gaultier. Każdy jednak bez trudu dostrzeże w wiosenno-letniej linii Missoni charakterystyczny dla włoskiej marki rys, jej oryginalny charakter. Angela Missoni może zatem spać spokojnie – ta kolekcja to hit sezonu!

tagi: pokaz | wiosna-lato 2011 | Missoni |

podobne artykuły