29 września 2015 roku odbył się wernisaż wybranych kolekcji dzieł Jankilevitsch Collection. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie, na 42. piętrze w budynku apartamentowym Cosmopolitan Twarda 4. Podczas wystawy pod auspicjami Fundacji Zwierciadło po raz pierwszy zaprezentowano publicznie prace wybitnych artystów, takich jak: Fangor, Nowosielski, Bownik czy Sasnal.
Wernisaż to wybór kilkunastu dzieł sztuki reprezentujących bogate zbiory Jankilevitsch Collection. Wśród wystawionych prac znalazły się obrazy jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku, np. Wojciecha Fangora – jedynego polskiego twórcy, którego indywidualną wystawę zorganizowało nowojorskie Guggenheim Museum. Tym razem dzieła, takie jak „M14” czy „Pomarańczowy romb” zawisły w nowoczesnych przestrzeniach budynku Cosmopolitan i wraz z resztą ekspozycji mogą być podziwiane przez jego mieszkańców.
W ciągu ponad 25 lat istnienia Jankilevitsch Collection zgromadziło znaczące dzieła polskich i międzynarodowych artystów. Polska część kolekcji prezentuje sztukę awangardową lat 50., 60. oraz 70., z naciskiem na malarstwo abstrakcyjne. W zbiorze znajdują się dzieła m.in. Jerzego Nowosielskiego, Jana Berdyszaka, Romana Opałki, Teresy Pągowskiej, Henryka Stażewskiego. Najszerzej reprezentowanym artystą w kolekcji jest Wojciech Fangor, polski abstrakcjonista, reprezentant op-artu, przez lata tworzący w Stanach Zjednoczonych. Kolekcja Fundacji jest największym zbiorem jego prac na świecie. Polska kolekcja to również prace artystów tworzących w okresie 20-lecia międzywojennego: Roman Kramsztyk, Tadeusz Makowski, Eugeniusz Zak, Wacław Borowski, a przede wszystkim Mela Muter – znakomita portrecistka i pejzażysta, tworząca w Paryżu. Kolekcja międzynarodowa poświęcona jest malarstwu abstrakcyjnemu zarówno lat 20. jak i okresu powojennego. Znajdują się w niej prace wybitnych artystów takich jak: Jean-Michel Atlan, Hans Hartung, Pierre Soulages, Andre Lanskoy czy też Liubov Popova.