PL / EN
WARSZTATY SAMSUNG: „SZTUKA MĄDREGO WYBORU” WEDŁUG MARII ROTKIEL

WARSZTATY SAMSUNG: „SZTUKA MĄDREGO WYBORU” WEDŁUG MARII ROTKIEL

Sprawdźcie, jak wdrożyć wyjątkową filozofię do swojego życia!

Firma Samsung, w ramach kampanii promującej swój smartfon Galaxy A5, zorganizowała warsztaty rozwoju osobistego, które poprowadziła znana psycholog – Maria Rotkiel. Głównym tematem spotkania była „Sztuka mądrego wyboru”. Poznajcie wyjątkową ideę, sprawdźcie, jak nauczyć się tej zdolności i bądźcie szczęśliwi!

 

Sztuka mądrego wyboru to filozofia życia według psychologicznej zasady poznawczo-behawioralnej opartej na założeniu, że poprzez pozytywne myślenie i działanie mamy wpływ na swoje emocje, samoocenę i relacje społeczne. To zdolność do podejmowania decyzji, które poprawiają samopoczucie, ułatwiają codzienne funkcjonowanie, dodatnio wpływając na komfort, efektywność i satysfakcję w naszym życiu. Dzięki mądrym wyborom możemy mieć więcej za mniej – oszczędzając czas, energię, pieniądze jesteśmy w stanie zyskać coś wartościowego i jakościowego. Rozsądne decyzje sprawiają, że mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, przez co jesteśmy szczęśliwsi i bardziej zadowoleni z samych siebie.

 

Jak nauczyć się sztuki mądrego wyboru?

 

• Przejmij kontrolę - uwierz w to, że masz wpływ na swoje samopoczucie. To od Ciebie zależy, czy jesteś z siebie i swojego życia zadowolony.

 

• Poznaj siebie - naucz się rozpoznawać swoje potrzeby, oceniać to, co jest Ci naprawdę potrzebne, co uczyni Twoje życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

 

• Bądź uważny - dostrzegaj i wykorzystuj okazje, możliwości, które pomogą Ci zaspokoić Twoje potrzeby i poprawić komfort Twojego życia.

 

• Myśl pozytywnie - motywuj się do działania, koncentruj na nagrodzie oraz pozytywnych efektach osiągnięcia celu. Doceniaj to, co masz, ciesz się drobnymi przyjemnościami, dostrzegaj potencjał w sobie i innych.

 

• Działaj pozytywnie – wykorzystuj okazje, podejmuj wyzwania, dbaj o siebie, rozwijaj się i ucz.

 

• Zaopiekuj się sobą - daj sobie prawo do bycia szczęśliwym, zacznij traktować siebie jak najlepszego przyjaciela, który zasługuje na szczęście i opiekę. Naucz się sprawiać sobie przyjemności i dbać o siebie.

 

• Bądź dobrze zorganizowany - przestań tracić czas i energię na niepotrzebne działania i emocje, planuj lub inwestuj swoje zasoby w pozytywne działania.

 

• Bądź wytrwały - zacznij wyznaczać sobie cele i konsekwentnie je realizuj.

 

• Zarządzaj swoimi emocjami - wykorzystuj stres i emocje jako energię do konstruktywnego działania.

 

 

Pamiętajcie: sztuki mądrego wyboru można się nauczyć, a jej nauka to przygoda i przyjemność - to okazja, którą warto wykorzystać!

 


Maria Rotkiel – trenerka motywacyjna, psycholog, specjalistka public relations oraz publicystka; prowadzi warsztaty z zakresu m.in. rozwoju zawodowego, zarządzania stresem i emocjami oraz terapii poznawczo-behawioralnej; jest członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) należącego do European Association for Cognitive and Behavioural Therapies (EABCT); występuje jako ekspert w licznych programach telewizyjnych i audycjach radiowych, ale również prowadzi własne programy telewizyjne, pisze artykuły i poradniki psychologiczne; prywatnie szczęśliwa mama Adasia z powodzeniem godząca rozwój zawodowy i samorealizację z dbaniem o rodzinę oraz siebie, swoje potrzeby i własne przyjemności.

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Maria Rotkiel | warsztaty | SAMSUNG |

podobne artykuły