PL / EN
VINTAGE: 5 MIEJSC W WARSZAWIE, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

VINTAGE: 5 MIEJSC W WARSZAWIE, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ

Lubicie styl vintage, retro i oldschool? Zobaczcie!

SKLEPY VINTAGE W WARSZAWIE

 

SAFRIPSTI VINTAGE

Adres: Oleandrów 3, Śródmieście


Pamiętacie bohatera komiksu Tantin? Mówił czasem pod nosem sapristi!, czyli tyle co do licha! Założyciele dodali jedną literę i wyszło sa-frip-sti. I wszystko jasne, bo frip oznacza w języku francuskim tyle, co po prostu rzecz używana.

Dla wielu vintage to sposób na życie – poszukiwanie wartości, oryginalności, własnego, niepowtarzalnego stylu. To sentyment do przeszłości i chęć wykorzystania jej na nowo – takie właśnie jest to miejsce!

new lady New Lady in Town - Vintage Store przy ulicy Chmielnej 21 w Warszawie (fot. New Lady in Town/Facebook)

 

VINTAGE, Komis Markowej Odzieży

Adres: Francuska 17, Saska Kępa

  

Właścicielką tego niewielkiego komisu jest Małgorzata Fabiani, która niegdyś pracowała jako modelka w Modzie Polskiej, aby później wyjechać do Mediolanu, gdzie trafiła pod skrzydła Yves Saint Laurent, Genny, Valentino, Jil Sander i Ungaro. Po powrocie do kraju zajęła się stylizacją modową przy produkcjach reklamowych i otworzyła swój pierwszy sklep VintageTo miejsce, gdzie perełki z dawnych lat można zarówno kupić, jak i wycenić lub wystawić do sprzedaży.

safripstiSklep z rzeczami vintage Safripsti przy ul. Oleandrów w Warszawie (fot. Safripsti Vintage/Facebook)

 

VINTAGE STORE

Adres: Dobra 56/66, BUW, lok. 43

 

Vintage Store niesie ze sobą nie krótką historię. Pierwszy butik powstał 15 lat temu w Al. Jana Pawła II, który inspirowany był tymi podejrzanymi w Amsterdamie, czy Nowym Jorku. Jego założyciele to prawdziwi pasjonaci stylu – każdą rzecz starają się wybierać osobiście, doceniając jej urodę, niepowtarzalność i jakość wykonania.

W jego zakątkach znaleźć można klasykę firmowaną przez Burberry czy Barbour, po ekstrawaganckie rzeczy Jean Paul Gaultier i Mugler.

vintageŻakiet w stylu vintage, Vintage Store (fot. Vintage Store/Facebook) 

 

NEW LADY IN TOWN

Adres: Chmielna 21, Śródmieście

 

To miejsce przy ul. Chmielnej, które polecimy każdemu z ręką na sercu. Założycielka, Oli Hajn, z miłości do stylu retro zdecydowała się otworzyć vintage store w samym centrum zatłoczonej Warszawy, wypełniając go po brzegi ciuchami i akcesoriami z lat 80’ i 90’. W zbiorach pojawiły się tłumnie także oldschoolowe dresy adidasa i kolorowych kresze. Dla kogo? Dla każdego, kto za pomocą unikatowych ubrań chce wyrazić samego siebie. 

new ladyVintage store New Lady in Town (fot. New Lady in Town/Facebook)

 

ZOO MARKET

Adres: Al. Solidarności 55, Praga Północ

 

ZOO Market to nowe miejsce na mapie Warszawy, które łączy warsztaty, koncerty, panele dyskusyjne i zakupy vintage z praskim klimatem, warszawskim sznytem i polską produkcją. W każdą sobotę i niedzielę plac znajdujący się naprzeciwko wybiegu dla niedźwiedzi w sąsiedztwie ogrodu zoologicznego zamienia się w tętniącą życiem przestrzeń handlowo – kulturalną.

Na chętnych czekają tam liczne stoiska z ubraniami vintage, antykami, płytami winylowymi, starociami, owocami, rybami, biżuterią i rękodziełem, kwiatami, etc. 

zoo(fot. ZOO Market/Facebook)

zoo(fot. Zoo Market/Facebook)

A jakie są Wasze ulubione miejsca vintage na mapie Warszawy?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: VINTAGE | SHOPPING | ADRESY |

podobne artykuły