PL / EN
ONE OCEAN CLUB – ŚRÓDZIEMNOMORSKA PODRÓŻ

ONE OCEAN CLUB – ŚRÓDZIEMNOMORSKA PODRÓŻ

Wyjątkowa restauracja w Barcelonie.

Słynny Port Vell to must-see podczas pobytu w Barcelonie, a jak już tam będziecie, polecamy też odwiedzić nowe modne miejsce na mapie Katalonii – OneOcean Club.

OneOcean Club w Hiszpanii

OneOcean Club to jednocześnie bar i restauracja. Projektanci z El Equipo Creativo we współpracy z marką Villeroy & Boch stworzyli miejsce, gdzie można przeżyć prawdziwą śródziemnomorską przygodę i pobudzić wszystkie swoje zmysły.

One Ocean Club – restauracja inspirowana jachtami

Celem projektantów było stworzenie nowoczesnego miejsca z wyjątkowym śródziemnomorskim klimatem. Twórcy restauracji aranżując pomieszczenia, inspirowali się legendarnymi jachtami klasy J – błyszczącymi ciemnymi kadłubami, drewnianymi podłogami barwionymi słońcem i złotymi elementami dekoracyjnymi. W efekcie powstała przestrzeń, w której zaciera się granica między wnętrzem restauracji a jej otoczeniem. Lustrzane sufity tworzą taflę wody, w której odbija się wnętrze restauracji, a także sam port. Zewnętrzny świat przenika do środka. Dzięki temu zabiegowi goście mają wrażenie jakby przebywali na pokładzie jachtu – to idealne miejsce na odprężający koktajl czy dania tradycyjnej kuchni katalońskiej zreinterpretowane przez szefa kuchni Francisco Díaza. Zarówno wewnątrz restauracji, jak i na tarasie wprowadzono wertykalne elementy, które wizualnie łączą ze sobą te dwie części. Złota instalacja przypomina las masztów, które oplecione są przez śródziemnomorską roślinność.

OneOcean Club (fot. materiały prasowe)

Podróż w czasie w OneOcean Club

Łazienki także zapraszają w podróż po Morzu Śródziemnym – tym razem jest to podróż w czasie. Na ścianach opowiedziana została śródziemnomorska historia: antyczne mapy nawigacyjne, konstelacje gwiazd i postacie mitologiczne, m.in. spektakularny biały Pegaz na czarnym tle. W tej ciemnej, tajemniczej atmosferze również pojawiają się złote elementy. Kontrapunktem dla tego wnętrza jest pięć białych umywalek stojących na blacie z kolekcji Memento od Villeroy & Boch – minimalistyczna ceramika o prostej, geometrycznej formie doskonale wpisuje się w nowoczesną przestrzeń łazienki.

Projekt restauracji OneOcean Club z nagrodami

Wyjątkowy projekt prestiżowej restauracji i baru OneOcean Club został już dwukrotnie wyróżniony: otrzymał nagrodę „Best Bar in Europe” i „Best Overall Bar” w międzynarodowym konkursie „Restaurant and Bar Design Award 2016”.

OneOcean Club x Villeroy & Boch

OneOcean Club to już kolejna realizacja designerskiej restauracji, w której udział brała marka Villeroy & Boch. Efektem wcześniejszych wspólnych projektów były m.in.: indyjska restauracja eatDOORI we Frankfurcie nad Menem, czy berliński bar Coda słynący z foodpairingu.

OneOcean Club – nowe must-be na barcelońskiej mapie restauracji! 

video

GABRIELLE CHANEL, THE PURSUIT OF PASSION

tagi: Villeroy & Boch | restauracja | wnętrza | podróże |

podobne artykuły