PL / EN
VIKTOR&ROLF – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014 – HAUTE COUTURE

VIKTOR&ROLF – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2014 – HAUTE COUTURE

Wiosenno-letni pokaz haute couture duetu Viktor&Rolf był idealnym pretekstem do promocji nowego zapachu Bonbon. Dowiedzcie się więcej. 

Pokaz mody w formie artystycznego performansu, to żadna nowość w przypadku duetu Viktor&Rolf. Po teatralnym spektaklu przedstawiającym ich ostatnią jesienno-zimową kolekcję couture, tym razem projektanci marki Viktor Horsting i Rolf Snoeren postanowili pójść w kierunku widowiska baletowego. Forma prezentacji okazała się doskonałym pomysłem na premierową odsłonę ich nowego damskiego zapachu Bonbon, kiedy w finale pokazu, za baletnicami pojawiło się zdjęcie Edity Vilkeviciute z kampanii najnowszych perfum marki, której autorami są fotografowie Inez van Lamsweerde i Vinoodh Matadin.


„Chcieliśmy pokazać delikatny, słodki i kobiecy wygląd, który jest jednocześnie ostry i nowoczesny” – opowiedzieli o swojej koncepcji projektanci marki. W ich wiosenno-letniej kolekcji couture widać cienką granicę między skórą a ubraniem, którą podkreśla przede wszystkim paleta kolorystyczna z dominującymi odcieniami cielistego i jasnego różowego oraz lateks - jedyny materiał, jaki pojawił się w tym sezonie.

 

Uzyskany przez projektantów efekt drugiej skóry idealnie komponował się z iluzjonistycznymi ręcznie malowanymi rysunkami, które przypominały tatuaże. Dopasowane kroje, wśród których znalazły się body, uzupełniały drapowania i falbanki. We wszystkich stylizacjach pojawiły się pointy, czyli buty baletowe z usztywnioną podeszwą i spłaszczonymi, wyprofilowanymi noskami. Noszeniu takiego obuwia są w stanie podołać tylko profesjonalne tancerki, stąd nic dziwnego, że zamiast modelek, w pokazie pojawiły się baletnice z Holenderskiego Baletu Narodowego.

 

Patrząc na najnowsze propozycje couture holenderskiego duetu przez pryzmat kampanii zapachu Bonbon, baletowy spektakl był jak najbardziej udany. W odniesieniu do mody wysokiego krawiectwa, wiosenno-letnia kolekcja Viktor&Rolf to nie do końca trafiony wybór. Trudno jednak uciec od wrażenia, że wykorzystanie pokazu haute couture jako idealnego nośnika reklamy było tak naprawdę podstawowym założeniem projektantów marki.

 

 

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: Viktor&Rolf | Viktor&Rolf wiosna lato 2014 haute couture | Viktor&Rolf haute couture | Paris Couture Week wiosna lato 2014 | Paris Couture Week | Viktor&Rolf Bonbon |

podobne artykuły