Logotyp serwisu lamode.info
VETEMENTS  - POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

VETEMENTS - POKAZ KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

Pokaz jak manifest, który miał zmusić widzów do refleksji nad kondycją świata. 

Spis treści

1. VETEMENTS – INSPIRACJE NA POKAZIE KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

2. VETEMENTS – KOLEKCJA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2019/20

Ten pokaz miał zmusić widzów do refleksji. Moda zaprezentowana na wybiegu we Francuskim Muzeum Historii Naturalnej stała się więc pretekstem do zwiększenia świadomości odbiorców w temacie przestrzeni wirtualnej i niebezpieczeństw, jakie może kryć świat Internetu. Kolekcja męska jesień zima 2019/20 Vetements obfitowała w kolory, takie jak pomarańczowa czerwień i czerń oraz modele ubrań, zasłaniających twarz. Wyraziste barwy i kontrowersyjne detale miały być znakiem sprzeciwu wobec nadużyciom w Internecie.

VETEMENTS – INSPIRACJE NA POKAZIE KOLEKCJI MĘSKIEJ JESIEŃ ZIMA 2019/20

„Nasza inspiracja zaczyna się w Internecie – tak pracujemy. Ale widzimy tylko dwadzieścia procent z tego wszystkiego, co się dzieje. Za kulisami istnieje przecież cała reszta, o której nie mieliśmy pojęcia. Ja nie miałem. Znaleźliśmy więc ludzi, którzy wiedzą jak uzyskać dostęp do tej mrocznej sieci, za ścianą, której nie widać. Nie wiedziałem tego, ale możesz kupić broń, narkotyki, ludzi, zamówić dzieci - wszystko, czego tylko pragniesz. To szalone, przerażające. Masz absolutną swobodę, by to robić, ponieważ nikt nie może Cię zobaczyć, bo nie masz tożsamości” – mówił Demna Gvasalia.

Projektant poprzez swoją kolekcję podjął dyskurs dotyczący obecnej kondycji świata. Za pomocą symboli m.in. pluszaków na wybiegu i świata zwierząt (częścią scenografii były żyrafy i zebry), chciał przedstawić niebezpieczeństwo, jakie kryje się w wirtualnym świecie. Opakowanie, które z pozoru jest atrakcyjne, może stanowić pułapkę. W związku z motywem przewodnim i tłem powstawania kolekcji, na miejsce pokazu wybrano Francuskie Narodowe Muzeum Historii Naturalnej.

Vetements: trendy w kolekcji męskiej, jesień zima 2019 (fot. East News)

VETEMENTS – KOLEKCJA MĘSKA JESIEŃ ZIMA 2019/20

Na pokazie Vetements jesień zima 2019/20 królowały trendy zainspirowane latami 60. 70. i 90. Modele maszerowali więc w jasnych, klasycznych dżinsach z prostą nogawką oraz przeskalowanych kurtkach, które swoją formą prowokowały na znak manifestu Demny Gvasalia. Zaskakujące stylizacje zbudowano na bazie wydłużonych bluz z rozszerzonymi kapturami – rozciągnięto je do tego stopnia, że zasłaniały całą twarz. W czapkach pojawiły się wyłącznie otwory na oczy symbolizujące bunt i pragnienie walki. Na dresowych spodniach umieszczono żółte napisy „Made in Europe”. Płaszcze natomiast sięgnęły aż do samych kostek, skrupulatnie przykrywając każdą część ciała.

POLECAMY: VETEMENTS – POKAZ MODY WIOSNA LATO 2019

Kolorystykę kolekcji oparto na barwach symbolizujących walkę, odwagę i jednocześnie zagrożenie. Nie zabrakło więc czerni, czerwieni, ale i różu „shocking pink”, które z założenia miały zwrócić uwagę otoczenia.

W galerii prezentujemy sylwetki z pokazu kolekcji męskiej Vetements w sezonie jesień zima 2019/20. Jak Wam podoba się kolekcja, która apeluje do widzów o większą świadomość w kwestii korzystania z Internetu?

tagi: Vetements | pokaz mody | jesień zima 2019/20 | moda męska | TRENDY |

podobne artykuły