PL / EN
VALENTINO – POKAZ WIOSNA LATO 2020

VALENTINO – POKAZ WIOSNA LATO 2020

Biel od stóp do głów okraszona złotem!

Białe koszulowe sukienki o długości maksi i mini, z asymetryczną falbaną, pierzami i bufiastymi rękawami triumfowały na pokazie Valentino na wiosnę lato 2020. Zobaczcie, jakie jeszcze trendy zaprezentowano w najnowszej kolekcji!

VALENTINO – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2020

W moodboardzie Valentino to biel grała główną rolę. Noszona pod postacią matowych sukienek w klasztornym wydaniu. Modele o długości za kolano, z zabudowaną górą czy kołnierzykiem, stanowiły ukłon w stronę surowej formy, ale wzbogaconej o bufiaste rękawy i wiązania na wysokości talii. Linia stanowiła także zwrot w kierunku glamour. Dlatego na wybiegu nie zabrakło pierzastych detali, dodających kreacjom fantazji. W kolekcji Valentino figurowały także asymetryczne kroje. Bluzki na jedno ramię zestawiono z szortami i złotymi, plecionymi sandałami. Za pasek posłużyła natomiast lina. Poza wakacyjną bielą, widzieliśmy fluorescencyjne barwy np. soczystą zieleń czy koral. Te symbolizowały beztroskie, letnie dni, wnosząc rześkość do kolekcji. Tak mocne odcienie współgrały z powłóczystymi sukienkami, stanowiącymi wizytówkę domu mody.

Białe koszule stały się również głównym punktem programu. Wszechstronne, bo zastępujące nie tylko top czy sukienkę, ale nawet lekki płaszcz. Na wybiegu przewinęły się także projekty w wiktoriańskim stylu. Półokrągły dekolt i bufy doskonale odzwierciedliły ten nurt, ale unowocześniony o długość mini. Poza gładkimi tkaninami, najgorętszym trendem okazał się egzotyczny motyw. Pod postacią grafik małpy czy roślin, dekorował golfy oraz proste sukienki z długim rękawem.

Valentino - sukienki na pokazie wiosna lato 2020 (fot. East News)

POLECAMY: POKAZ KOLEKCJI WIOSNA LATO 2019

Moda w wydaniu Valentino miała więc dwa oblicza. Jedno szlachetne i wyrafinowane, a drugie intrygujące i traktujące trendy z przymrużeniem oka. O tym przekonacie się, zaglądając do naszej galerii zdjęć, w której znajdują się wszystkie sylwetki z wybiegu.

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: Valentino | pokaz mody | wiosna lato 2020 |

podobne artykuły