PL / EN
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZOOM NA CZAPKI I KAPELUSZE

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012/13 – ZOOM NA CZAPKI I KAPELUSZE

Tej zimy nie chodzimy z gołą głową – nauczeni doświadczeniem ubiegłych mroźnych sezonów tym razem nie damy się zaskoczyć, ponieważ kapelusze i czapki to niezbędne dodatki na jesień i zimę 2012/13

Projektantom już dawno udało się przesunąć modowy „środek ciężkości” z ubrań na akcesoria – przede wszystkim na buty i torebki. Jednak w sezonie jesień zima 2012/13 ich uwaga skupia się na kolejnym, do niedawna nieco zapomnianym elemencie, jakim jest nakrycie głowy.

 

Trendy jesień zima 2012/13 wskazują na dwa, skrajnie rożne modele. Pierwszym z nich jest tradycyjny kapelusz z rondem (oraz wszelkie jego wariacje), drugim zaś – fantazyjna, stylowa czapeczka (od beretów, przez czapki z uszami, aż po futrzane czapy godne kozackich wojowników). Kapelusz może być elegancki (Donna Karan, Giorgio Armani), lub niedorzecznie wielki i zabawny, niczym w Krainia Czarów (Marc Jacobs, Louis Vuitton). Futrzane czapy zawitały na wybiegu i w kolekcji Michael Kors i Anna Sui – choć u tej ostatniej palma pierwszeństwa przypada śmiesznym, dziecięcym czapeczkom z uszami i infantylnymi haftami. Dom mody Christian Dior proponuje zgrabnie wycięte czapeczki z angory, przypominające nieco pływackie czepki pływackie z lat 30., a Dsquared² inspiruje się dziewczęcymi beretami i toczkami do jazdy konnej. Z kolei Ralph Lauren nawiązuje bezpośrednio do mody męskiej, ubierając kobiety w cylindry, kaszkiety i meloniki.

 

Teraz pozostaje nam przejrzeć propozycje od projektantów i wybrać sobie ulubiony model – ponieważ tej zimy obowiązkowo chodzimy w czapkach. Który model podoba Wam się najbardziej?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: trendy jesień zima 2012/13 | akcesoria jesień zima 2012/13 | kapelusze | czapki | dodatki |

podobne artykuły