PL / EN
TRENDY 2019: MODA, DESIGN, SPOŁECZEŃSTWO

TRENDY 2019: MODA, DESIGN, SPOŁECZEŃSTWO

Poznajcie prognozę WGSN na 2019 rok!

NAJWAŻNIEJSZE MACRO TRENDY NA 2019 ROK

Dwa razy do roku eksperci WGSN zbierają się, aby zidentyfikować polityczne, ekonomiczne, artystyczne i społeczno-kulturowe ruchy, które będą miały wpływ na wszystko, co robimy – począwszy od tego, co kupujemy, przez to, co jemy i jak się komunikujemy.

Zapowiadając trendy na 2019 rok w czasach ekstremizmów i niepewności, należy uważnie przyjrzeć się silnym reakcjom ludzi na wydarzenia dookoła globu. Zadaniem WGSN jest przebrnięcie przez cały ten chaos, nawiązanie dialogu i zaproponowanie przyszłościowych rozwiązań. Dziś, jak nigdy wcześniej, musimy wykazać się proaktywnością.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2018/19 - KOLORY

 

MACRO TRENDY 2019: KREATYWNY MANIFEST

COMFORT(fot. wgsn.com)

W świecie, w którym ludzie domagają się prawdy i transparentności, chęć odróżnienia się, bycia usłyszanym i co za tym idzie, wywarcia wpływu na innych, jest coraz intensywniejsza – zarówno na powierzchni publicznej, jak i w tzw. undergroundzie. Kreatywność i umiejętność samoekspresji staną się kluczowymi umiejętnościami, które powinny być wspierane przez biznes i design oraz wykorzystywane jako broń prowadząca do zmian. Najlepszą strategią okaże się wyjście ze strefy komfortu i zapoczątkowanie nowej akcji.

 

MACRO TRENDY 2019: WSPÓLNE PODŁOŻE

MAKRO(fot. wgsn.com)

Na dobre i na złe, obecny krajobraz polityczny wywrze trwały efekt na kwestię globalizacji w 2019 roku. W czasach raczkującej deglobalizacji, wielu konsumentów zaczyna odwracać się od światowej gospodarki i skupiać na rozwoju własnego gospodarstwa domowego. Jednocześnie, w sferze lokalnej poszukiwać będziemy realnego kontaktu z ludźmi, a na skalę globalną robić to poprzez media społecznościowe. Najwyższy czas, aby znaleźć nowe rynki i sprzymierzeńców!

 

MACRO TRENDY 2019: W KONTAKCIE

MAKRO(fot. wgsn.com)

W czasach bezustannej zmiany, konsumenci lawirują pomiędzy obsesyjnym dzieleniem się własnymi danymi osobowymi, mediami społecznościowymi i wszechobecnymi newsami, a chęcią całkowitego wyłączenia się ze świata. Jedno jest pewne: w 2019 roku ludzie powrócą do rzeczy, które ich dotykają – zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie (seksualność, nastroje, mikroby, jedzenie). Przyszły rok będzie rokiem projektowania dla uczuć – wchodzimy bowiem w nową erę emocji.

ZOBACZ TEŻ: JAK SWÓJ STATUS SPOŁECZNY SYGNALIZUJĄ NAJBOGATSI?

video

CHLOE JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: wiosna lat 2019 | jesień zima 2019 | moda | design | kultura | TRENDY |

podobne artykuły