PL / EN
TOMAOTOMO - POKAZ KOLEKCJI #BAROQ&ROLL

TOMAOTOMO - POKAZ KOLEKCJI #BAROQ&ROLL

Świętujemy z Tomaszem Olejniczakiem jubileusz jego marki!

4 października 2016 roku odbył się jubileuszowy pokaz marki TOMAOTOMO. Projektant Tomasz Olejniczak na wybiegu zaprezentował kolekcję zatytułowaną "#BAROQ&ROLL".

 

 

Miejsce i oprawa

 

Pokaz nowej kolekcji TOMAOTOMO połączony został z 5. urodzinami marki, a na miejsce świętowania Tomasz Olejniczak wybrał Państwowe Muzeum Etnograficzne. To ostatnio coraz popularniejszy adres wśród polskich projektantów - lokalizacja w centrum Warszawy i dogodne rozwiązania we wnętrzach czynią to miejsce świetnym wyborem na pokazy mody.

 

Jedyną oprawę wczorajszego show była muzyka. Zdziwieni? Mając w pamięci występ baletnic z poprzedniego pokazu może wydawać się, że to mało, ale biorąc pod uwagę fakt, że kolekcja już w nazwie ma słowo "barok", stanowiła oprawę sama dla siebie i więcej ozdobników po prostu nie wymagała. Prezentacją można podzielić na dwie części. Pierwsza stanowiła jedną sylwetkę - czarną suknię do ziemi, która stała się symbolem solidarności projektanta z uczestnikami Czarnego Protestu , a towarzyszyła jej muzyka klasyczna. Druga część, główna, była już regularnym pokazem, podczas którego mogliśmy z kolei słuchać muzyki klubowej.

 

Partnerami pokazu były marki MARTINI (na finale show mogliśmy zobaczyć suknię inspirowaną nową butelką włoskiej firmy) i PERLAGE oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne. Pokaz wyreżyserowała Katarzyna Książkiewicz.

 

Finał pokazu TOMAOTOMO (fot. Marek Makowski)

 

 

Kolekcja

 

Tomasz Olejniczak postanowił świętować swoje 5-lecie zarówno w stylu barokowym, jak i w klimacie rocka. Kolekcja #BAROQ&ROLL nawiązuje do epoki charakteryzującej się bogactwem, ale i pełnej czerni oraz drapieżności kultury rock and rolla. Sylwetka rysowana przez projektanta to osoba wyróżniająca się spośród tłumu, kusząca kobiecością i przyciągająca uwagę swoimi stylizacjami.

 

Twórca barokowo-rockowego mariażu postawił na popularny obecnie maksymalizm. Bogactwo tkanin, kolory czy ozdobniki postanowił jednak zrównoważyć prostotą w konstrukcji i wyborem klasycznych elementów garderoby, jak mała czarna, prosty płaszcz, spódnica midi czy elegancka koszula. Barokowe wpływy zauważalne są na pierwszy rzut oka, ale diabeł tkwi tu w szczegółach, którym należy przyjrzeć się z bliska: błyszczące nici, kamienie Swarovskiego, cekiny, złoto i srebro. Nie bez znaczenia jest tu również wybór materiałów - jedwabie, włoskie gipiury, mięsiste tkaniny z syntetycznymi włóknami i rypsowymi nićmi, które tworzą dekoracyjne struktury.

 

Barok to jedno, a co mamy z drugiej składowej nietypowego duetu, czyli miana "roll"? Rocka mamy tu zdecydowanie mniej, ale pojawił się na pewno w czarnych total lookach, metalicznej palecie kolorów, przezroczystościach oraz dodatkach (butach czy rajstopach).

 

Marka TOMAOTOMO znana jest z efektownych kreacji na specjalne okazje, w nowym sezonie chce przekonać kobiety do wprowadzenia typowych dla wyjściowych kreacji detali również na co dzień. Wątek casualowy kontynuowany był też pod postacią kurtek typu bomber lub t-shirtów.

 

Detale kolekcji #BAROQ&ROLL TOMAOTOMO (fot. Marek Makowski)

 

 

Stylizacja, fryzury, makijaż

 

Uzupełnieniem kolekcji #BAROQ&ROLL były buty 3i (botki, szpilki i sandały) oraz rajstopy i podkolanówki marki GATTA. Świetnym kontrapunktem dla bogatej kolekcji były make-up i włosy modelek. Delikatne makijaże wykonały wizażystki INGLOT, a proste koki przygotował zespół marki DAVINES pod okiem mistrza fryzjerskiego - Filipa Galasa.

 

 

 

Kobiety kochają Tomasza Olejniczaka ze wzajemnością, wystarczy przypomnieć sobie listę obecności gości i reakcję publiczności po pokazie. W pierwszym rzędzie spotkaliśmy przynajmniej kilkanaście osób ubranych w projekty TOMAOTOMO, w tym fanki marki z pierwszych stron gazet i muzę Tomka - Weronikę Książkiewicz. Entuzjastyczne oklaski, prezenty i uściski na finale prezentacji oraz wspólne świętowanie po oficjalnej części wydarzenia to tylko część tego, czego byliśmy świadkami tego wieczoru. Projektant pragnie, żeby kobiety czuły się w jego ubraniach wyjątkowo, niezależnie od okazji. Jak widać, doskonale mu się to udaje. Z okazji urodzin marki, życzymy Tomkowi, aby nadal spełniał swoje marzenia, sto lat!

 

 

video

CHANEL ROUGE COCO 2018

tagi: Tomaotomo | Tomasz Olejniczak | pokaz mody |

podobne artykuły