Logotyp serwisu lamode.info
THE ROW – HISTORIA MARKI ZAŁOŻONEJ PRZEZ SIOSTRY OLSEN

THE ROW – HISTORIA MARKI ZAŁOŻONEJ PRZEZ SIOSTRY OLSEN

Przeskalowane kroje, czystość form i surowy minimalizm.

Spis treści

1. THE ROW – MARKA SIÓSTR OLSEN

2. THE ROW: KOLEKCJA DAMSKA

3. THE ROW: KOLEKCJA MĘSKA

4. THE ROW: WYRÓŻNIENIE CFDA FASHION AWARDS 2019

THE ROW – MARKA SIÓSTR OLSEN

Marka The Row powstała w 2006 roku z inicjatywy sióstr Mary-Kate i Ashley Olsen. Nazwą nawiązuje do popularnej londyńskiej „ulicy krawców”, dlatego jej twórczynie przywiązują szczególną uwagę do detali oraz perfekcyjnego kroju, odpowiedniego do każdego typu sylwetki. Jeszcze niedawno oprócz damskiej kolekcji ready-to-wear, klienci mogli nabyć akcesoria, ale już w sierpniu 2018 roku oferta poszerzyła się także o męską odzież.

THE ROW: KOLEKCJA DAMSKA

W linii damskiej The Row znajdziecie m.in. przeskalowane kroje, czystość form i surowy minimalizm, które razem tworzą harmonijne trio. Ascetyzm wyrażają precyzyjne linie, pozbawione detali i wdzięcznych zdobień. Jednak projekty urozmaicają subtelne, ultra kobiece detale, takie jak drapowanie przy sukni w kamiennym odcieniu, tiulowe wstawki przy kombinezonie oraz przezroczysty jedwab, z którego wykonano tunikę. Za sprawą maksi form i czarnego, tajemniczego koloru wiele sylwetek wydaję się wręcz posągowych, a tradycyjna majestatyczność balansuje z nowatorskością pod postacią asymetrycznych cięć. 


The Row - kolekcja damska, wiosna lato 2019 (fot. East News)

THE ROW: KOLEKCJA MĘSKA

Męska oferta The Row odzwierciedla hasła, takie jak zaangażowanie, kunszt, wyjątkowe tkaniny czy wysokiej jakości krawiectwo, dlatego obserwatorzy marki oczekują, że przychody ze sprzedaży znacznie przekroczą oczekiwania rynku. Chociaż w sierpniu 2018 roku pojawiła się pierwsza oficjalna męska odsłona The Row, to próbę zaprojektowania wspomnianych akcesoriów, siostry Olsen podjęły już w 2016 – dodamy, że z powodzeniem. Właścicielki marki zaproponowały swoim klientom serię toreb i otrzymały pozytywne komentarze, które zmotywowały je do dalszych działań. Zdaniem sióstr Olsen „odzież męska jest częścią DNA The Row od samego początku jej istnienia”.

POLECAMY: THE ROW – KOLEKCJA WIOSNA LATO 2019

W kolekcji The Row znajdziecie męskie koszule, dżinsy i T-shirty nawiązujące do lat 80. i 90. Z wygodnych i praktycznych tkanin pojawił się także dżersej. Proces produkcji i projektowania odbywa się w kilku miejscach: Japonii słynącej z minimalizmu i doskonałej konstrukcji, Francji i Włoszech popularnych ze względu na tkaniny oraz USA promujących trendy na koszulki. Całość stanowi unikalne połączenie japońskich wzorców z europejską techniką wyszywania haftów.

THE ROW: WYRÓŻNIENIE CFDA FASHION AWARDS 2019

Mary-Kate i Ashley Olsen zostały nagrodzone w kategorii „projektant akcesoriówza markę The Row podczas gali CFDA Fashion Awards w 2019 roku. Jest ona szczególnie ceniona za precyzyjne wykonanie i wykończenie produktów.

tagi: The Row | Mary-Kate Olsen | Ashley Olsen | historia mody | biznes | rynek |

podobne artykuły