PL / EN
ŚWIAT NIE POMAGA NAM ZAAKCEPTOWAĆ WŁASNEGO CIAŁA

ŚWIAT NIE POMAGA NAM ZAAKCEPTOWAĆ WŁASNEGO CIAŁA

Opowiada znana amerykańska modelka plus-size, Tess Holliday.

TESS HOLLIDAY: ŚWIAT NIE CHCE ZAAKCEPTOWAĆ PLUS-SIZE

Jako modelka plus-size, Tess Holliday o inkluzywności mody i pozytywnym podejściu do ciała może z pewnością powiedzieć kilka słów. W wideo z nowej serii dokumentalnej Straight/Curve: Redefining Body Image, podzieliła się przemyśleniami o tym, dlaczego nie wszyscy z chęcią podchwycili ruch nawołujący do akceptacji kobiecego (i nie tylko) ciała.

Fakt, że ludzie czują się nawet urażeni poglądem, że kobiety o dużym rozmiarze zasługują na miejsce w przemyśle modowym i, w ogóle, szczęście, jest głównym powodem, dla którego te kwestie wciąż nie uległy zmianie, a większość marek świadomie nie odpowiada na ich potrzeby, mówi Tess.

POLECAMY: SPOŁECZNY MANIFEST, PLUS SIZE I KREACJE NA CZERWONY DYWAN. PRABAL GURUNG AW17

TESS HOLLIDAYTess Holliday (fot.@tessholliday/Instagram)

AMERYKAŃSKA MODELKA PLUS-SIZE

Holliday, która zawsze głośno mówiła o pozytywnym podejściu do ciała, powtarza także, że to, co i nas, i firmy powstrzymuje, jest uznawanie kobiet plus-size za nieseksowne.

Mówi się nam, że nie mamy prawa czuć się seksownie, i że nie znajdziemy partnerów, którzy nas pokochają; co więcej, że powyżej konkretnego rozmiaru nie możemy nosić pewnych ubrań. Kiedy 98 % twojego otoczenia powtarza ci, że na to wszystko nie zasługujesz, zaczynasz w to wierzyć, dodaje.

PLUS-SIZE W MEDIACH

Amerykańska modelka podkreśla, że bardzo istotnym elementem jest pokazywanie różnorodności kobiecego ciała w mediach. Kiedy osoba, która zmaga się z widokiem własnego odbicia w lustrze, widzi kogoś, kto wygląda podobnie jak ona - czy to w filmie, kampanii reklamowej, czy z dużą ilością like’ów pod zdjęciem, czuje się tak, jakby ktoś na ręku przybił jej stempel: Approved. Od tego zaczyna się świadomość, że dla grubszych kobiet również jest miejsce na tym świecie, a co więcej, że są na nim pożądane.

TESSTess Holliday w kampanii własnej linii odzieżowej (fot. @tessholliday/Instagram)

To Wasze ciało i Wasze wakacje. Cieszcie się nimi oboma!

Już wkrótce rusza polska edycja programu #Supermodelka Plus Size, który pojawi się na antenie telewizji Polsat. Jesteście ciekawi?

ZOBACZ TEŻ: BIZNES: SKARPETY, CZYLI NOWA, EKSKLUZYWNA BROŃ MODY

 

O Tess Holliday

Tess, a tak naprawdę Ruann Maegen Hoven, to amerykańska modelka plus-size, która jako pierwsza wystąpiła w kampanii ubrań Monif Clarke i kostiumów kąpielowych Sea by Monif C. Szybko trafiła również na plan zdjęciowy marki Torrid, czy Yours Clothing. W maju 2015 roku pojawiła się na okładce magazynu People. Jeszcze w tym samym roku, obok piosenkarki Iggy Pop i artysty Daniela Lismore’a pojawiła się w kampanii modowej H&M Concious. Wystąpiła również w sesjach zdjęciowych dla magazynów Elle i Marie Claire UK. Sama o sobie mówi: mama, modelka, feministka.

video

TOM FORD WIOSNA LATO 2019

tagi: TESS HOLLIDAY | KULTURA | MODELKI | PLUS-SIZE |

podobne artykuły