PL / EN
KOSTIUMY JOLIE W „TURYŚCIE

KOSTIUMY JOLIE W „TURYŚCIE", DO KTÓRYCH WARTO WRACAĆ

Zobaczcie kostiumy filmowe Angeliny Jolie w filmie „Turysta".

Film „Turysta” to nie tylko amerykańsko-francuski thriller w reżyserii Floriana Henckela von Donnersmarcka. To także źródło inspiracji pod względem eleganckich i ponadczasowych strojów uszytych dla Angeliny Jolie. Zobaczcie o jakich kreacjach mowa!

SUKNIE WIECZOROWE W FILMIE „TURYSTA”

Angelina Jolie wystąpiła m.in. w czarnej tiulowej sukni balowej oraz białej kreacji z satyny. Obydwa projekty zostały ręcznie wykonane, a proces ich powstawania trwał kilka tygodni.

Wybór eleganckich sukien to nie przypadek. Postawiono na kobiecość, ponadczasowość i klasykę. Bohaterka filmu, Elise Clifton-Wardm otrzymała stroje w prezencie od swojego partnera, Franka. Jej szafa była pełna wyjątkowych kostiumów i biżuterii.

POLECAMY: SYLWESTROWE STYLIZACJE INSPIROWANE FILMEM WIELKI GATSBY

fot. Instagram/ @angelinajolieofficial

SUKIENKA VINTAGE W FILMIE „TURYSTA”

Wszystkie kreacje zostały ręcznie wykonane, poza jedną jedyną. Mowa o szarej sukience w stylu vintage, projektu Charlesa Jamesa. Amerykańska kostiumograf postanowiła, że Angelina Jolie wystąpi w stroju z lat 50.

INNE KREACJE W FILMIE „TURYSTA”

Nam spodobała się także czarna, klasyczna garsonka w stylu „New Look” Diora. Żakiet z podkreśloną talią, dopasowana spódnica za kolano zestawione z eleganckimi dodatkami: perłami i kopertówką sprawiły, że wróciłyśmy myślami do lat 50. Podobną do Angeliny Jolie beżową sukienkę nosiły wcześniej Brigitte Bardot i Penelopé Cruz.

Kreacje ukazane w „Turyście” stanowią połączenie dwóch światów: dawnego i nowego” – mówi amerykańska kostiumograf Atwood. „Moje klasyczne podejście do mody jest przeciwieństwem najnowszych trendów i wyrazistych kolorów. Stroje przeze mnie stworzone są ukłonem w stronę Wenecji - pięknego miasta, jego architektury i środowiska”.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Angelina Jolie | stylizacje | film |

podobne artykuły