PL / EN
#SEXEDPL – KSIĄŻKA ANJI RUBIK O DOJRZEWANIU, MIŁOŚCI I SEKSIE

#SEXEDPL – KSIĄŻKA ANJI RUBIK O DOJRZEWANIU, MIŁOŚCI I SEKSIE

Jeszcze nie było oficjalnej premiery, a książka jest już bestsellerem!

„#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie”

28 października 2017 roku ruszył projekt Anji RubikSEXEDPL (nazwa jest skrótem od edukacji seksualnej w Polsce). Polska topmodelka zaprosiła do kampanii znane osobowości ze świata kina, muzyki i kultury (m.in. Macieja Stuhra, Magaleną Cielecką, Roberta Biedronia, Małgorzatę Szumowską, Monikę Brodkę i Dorotę Masłowską), które w krótkich filmach mówiły o dojrzewaniu, miłości, seksie i zdrowiu, o swoich doświadczeniach i tym, czego nie dowiecie się z edukacji seksualnej w polskich szkołach. Taki właśnie powód podała Anja Rubik inaugurując edukacyjną kampanię SEXEDPL. Teraz idzie o krok dalej i wydaje książkę „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” (Wydawnictwo W.A.B.) dedykowaną głównie młodym ludziom.


Anja Rubik dała się poznać nie tylko jako jedna z najbardziej uznanych modelek na świecie, ale także oddana aktywistka. Dzisiaj swoją sławę i autorytet przekuwa w zaangażowanie w sprawy społeczne, polityczne i środowiskowe. Na potrzeby książki Rubik przeprowadziła osiemnaście rozmów z ekspertkami i ekspertami, których otwarcie pyta o wszystko, co w polskim społeczeństwie często kategoryzowane jest jako tabu.

Kiedy jest dobry czas na pierwszy raz i jak się do niego przygotować? Co to jest grooming, seksting i consent? W jaki sposób rozpoznać infekcje przenoszone drogą płciową i gdzie je leczyć? Jak dobrać najlepszą metodę antykoncepcji? Czy kobieta, która spędziła noc z inną kobietą, jest już lesbijką?  W czym może nam pomóc masturbacja? „#SEXEDPL” obejmuje wszystko, co powinniśmy wiedzieć, ale często wstydzimy się zapytać.


Anja Rubik nie byłaby sobą, gdyby nie zadbała o każdy detal, również oprawę wizualną swojej kiążki. Na wyjątkową estetykę publikacji składają się komiksy znanej w sieci jako Kiciputek Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej dodające całości dynamiki, lekkości i elegancji.

Cały projekt powstał we współpracy z młodymi ludźmi – w książce pojawią się efekty sesji zdjęciowej #sexedpl, w której wzięło udział prawie sześćdziesiąt osób z Polski, Szwecji, Anglii oraz Białorusi. Dziewczyny, chłopaki, osoby niebinarne oraz pary, które odpowiedziały na zaproszenie Anji Rubik, to tylko część ruchu społecznego #SEXEDPL.

Mimo że książka adresowana jest przede wszystkim do młodzieży, tak naprawdę skorzysta z niej każdy, kto chce poszerzyć swoją wiedzę o tematy związane z ciałem i intymnością. „#SEXEDPL” to lektura na miarę naszych czasnów, która w nowoczesny, merytoryczny, a zarazem przyjazny sposób podchodzi do zagadnień, które w polskim społeczeństwie zbyt często są zamiatane pod dywan.


Książka „#SEXEDPL” została pomyślana tak, by była osiągalna i dostępna dla jak największego grona odbiorców – wyjściowo kosztować będzie jedynie 19,99 złotych. Tak niska cena wynika z non profitowego charakteru publikacji — zarówno Anja Rubik, jak i Wydawnictwo W.A.B. zrezygnowali z zysków ze sprzedaży książki, które zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL.

Premiera „#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” w księgarniach 19 września 2018 roku. Obecnie książka dostępna jest w przedsprzedaży i już stała TOP 1 wśród najlepiej sprzedających się produktów w empik.com!

Instagram #SEXEDPL: @sexedpl

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: książka | edukacja | Anja Rubik |

podobne artykuły