PL / EN
„ANNA KARENINA” CZY „KSIĘŻNA”? NAJLEPSZE FILMY KOSTIUMOWE

„ANNA KARENINA” CZY „KSIĘŻNA”? NAJLEPSZE FILMY KOSTIUMOWE

Godziny spędzone w archiwum londyńskiego Victoria & Albert Museum zaowocowały znakomitymi stylizacjami w „Annie Kareninie".

Inspirujące, często z bogatą historią (także miłosną) w tle i stanowiące ukłon w stronę dawnej mody. Zobaczcie najlepsze filmy kostiumowe

FILMY KOSTIUMOWE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ

Jane Eyre” to brytyjsko-amerykański film dramatyczny z 2011 roku w reżyserii Cary’ego Fukunagi. Powstał na podstawie powieści Charlotte Brontë „Dziwne losy Jane Eyre”, wydanej w 1847 roku. To nadzwyczaj udana adaptacja i zarazem jeden z najbardziej cenionych kostiumowych melodramatów ostatnich lat. Fukunaga opowiada nam historię miłosną Jane (zagraną przez Mię Wasikowską), a całość okrasza doskonałymi zdjęciami Adrano Goldmana. W licznych scenach ujrzycie stroje obrazujące modę XIX wieku, pełną kraciastych sukni z bufami i haftowanym kołnierzykiem oraz balowych szyfonowych modeli zdobionym romantyczną różą przy dekolcie. Stylizacje nawiązują do mody klasztornej – ascetycznej i skromnej, w której dominującymi barwami są szarość, czerń, biel.

Anna Karenina” to zachwycająca wizualnie adaptacja epickiej powieści Lwa Tołstoja oraz historia tragicznej miłości Anny Kareniny i Aleksego Wrońskiego. Na produkcję składa się dwanaście tygodni zdjęć wykonanych w stu rozmaitych miejscach oraz dwieście czterdzieści scen. Film w reżyserii Joe Wrighta to kontynuacja estetyki, które widzieliśmy m.in. w „Dumie i uprzedzeniu” oraz „Pokucie”. Godziny spędzone w archiwum londyńskiego Victoria & Albert Museum przynoszą efekty: kostiumografka Jacqueline Durran za przygotowane stylizacje na potrzeby filmu otrzymuje Oscara. Stwierdza, że kolekcje haute couture Dior z lat 50. doskonale pasują do osobowości bohaterki. Całość uzupełniła biżuteria Chanel, której wartość wynosi 2,5 miliona dolarów.

FILMY KOSTIUMOWE – TOP LISTA

„Anna Karenina”

„Duchy Goi”

„Duma i uprzedzenie”

„Elizabeth: Złoty wiek”

„Faraon”

„Jane Eyre”

„Królowa Margot”

„Księżna”

„Niebezpieczne związki”

„Przeminęło z wiatrem”

„Rozważna i romantyczna”

„Śluby Panieńskie”

"Templariusze. Miłość i krew"

„Z dala od zgiełku”

W naszej galerii prezentujemy filmy kostiumowe, które sprawią, że moda przeniesie Was w czasie i stanie się odbiciem trendów minionych lat. Zobaczcie!

 

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: film | historia mody |

podobne artykuły