PL / EN
HISZPAŃSKI SERIAL „GRAND HOTEL”  Z MODĄ W TLE

HISZPAŃSKI SERIAL „GRAND HOTEL” Z MODĄ W TLE

Zobaczcie stylizacje bohaterów popularnego hiszpańskiego serialu!

Akcja w serialu „Grand Hotel przypada na 1905 rok. Hiszpański film zalicza się do gatunku kostiumowego, dramatycznego i obyczajowego. Jest to opowieść o realizacji wspólnych celów, z miłością i modą w tle. Zobaczcie jakie kreacje znalazły się w garderobie aktorów!

„GRAND HOTEL”: HISTORIA MODY

Stylizacje głównych bohaterów wpisują się w trendy charakterystyczne dla epoki wiktoriańskiej. Powłóczyste suknie, kapelusze i peleryny świetnie oddają klimat tamtych czasów, a niektóre z nich przypominają kreacje noszone w filmie „Titanic”. W garderobie damskiej nie brakuje sukienek wydłużających tułów i spłaszczających biodra. Ten zarys sylwetki stanowi symbol nowego kanonu piękna. Wąska talia i kobiece kształty ustępują miejsca filigranowej posturze. Wynalazek stanowi gorset zwany tubą – zaczynający się nisko pod biustem. 1905 rok to także okres noszenia koszuli, halek i pantalonów. Te elementy bielizny są najczęściej zdobione koronkami i falbanami.

„GRAND HOTEL”: KOSTIUMY FILMOWE

Główna bohaterka serialu Grand Hotel", Alicia Alarcón nosi sukienki dość skromne, o zabudowanej górze i wąskich rękawach. Te modele są często urozmaicane bufkami oraz haftami. Dziewczyna wybiera kreacje z delikatnych tkanin bądź bawełny, najczęściej w kolorze écru. Stroje Alicji są jaśniejsze i dużo lżejsze od tych noszonych przez starsze pokolenie, co ukazuje stopniową ewolucję mody. Siostra Sofia, z kolei stawia na cięższe materiały oraz fasony ze stójką, udekorowane futrzaną etolą i kapeluszem. Z dodatków królują okrycia głowy, takie jak duże i strojne toczki, zdobione koronką i pękiem piór. Fantazyjne detale są inspirowane modą lat 80. XVIII wieku.

Trendy dotyczą także stylizacji włosów aktorów. Alicia nosi wymyślne koki, luźno upięte włosy i uczesania z warkoczem. Wykonanie fryzury dla głównej bohaterki zajmuje stylistom około 3 godzin!

„GRAND HOTEL”: MODA DAMSKA ZAINSPIROWANA MĘSKIM SZYKIEM

Przyjaciółka Alicji, Maite ma zupełnie odmienny styl ubierania się od pozostałych mieszkańców i gości hotelu Grand. Jej stroje są wzorowane na męskiej szafie. Nosi wełniane żakiety, kamizelki oraz spodnie w kant, które korespondują z buntowniczą naturą bohaterki.

POLECAMY: JAK NOSIĆ DAMSKI GARNITUR WIOSNĄ?

Zajrzyjcie do naszej galerii zdjęć po więcej filmowych inspiracji.


video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: film | historia mody |

podobne artykuły