Ryan Murphy, znany twórca takich hitów jak: “Glee”, “American Horror Story” i “American Crime Story”, powraca z nową produkcją – serialem “American Love Story”. Tym razem na warsztat bierze tragiczną historię miłosną Johna F. Kennedy’ego Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy. Produkcja, choć zaledwie na etapie zdjęć, już wzbudza ogromne emocje i kontrowersje, zwłaszcza ze względu na wybór obsady i stylizacje.
W niniejszym artykule przeczytasz:
-
Naomi Watts jako Jackie Kennedy Onassis: Poznasz szczegóły dotyczące roli Naomi Watts w serialu, która wciela się w kultową Pierwszą Damę. Dowiesz się, na czym ma skupiać się jej kreacja i jak wpisuje się ona w grono aktorek, które wcześniej odtwarzały tę postać.
-
Rodzina Kennedych ponownie na ekranie: Przeczytasz o fabule serialu “American Love Story”, która koncentruje się na romansie JFK Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy, a także o tym, jak produkcja ma zgłębiać wpływ dziedzictwa prezydenta Kennedy’ego na kolejne pokolenia.
-
Krytyka i kontrowersje wokół serialu: Zapoznasz się z burzą medialną, jaka rozpętała się wokół “American Love Story”, w tym z krytyką dotyczącą stylizacji Carolyn Bessette-Kennedy oraz reakcją Ryana Murphy’ego na te zarzuty. Dowiesz się również o publicznym sprzeciwie członków rodziny Kennedych.
-
Ponadczasowy styl Jackie Kennedy: Poznasz analizę ikonicznego stylu Jacqueline Kennedy Onassis, jego ewolucję na przestrzeni lat oraz wpływ, jaki wywarł na świat mody.

Naomi Watts w roli Jackie Kennedy /fot. plan serialu “American Love Story”
Naomi Watts zagra Jackie O.
W sieci właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia Naomi Watts, która wciela się w postać Jackie Kennedy Onassis w nowym serialu Ryana Murphy’ego „American Love Story”. Tym samym Naomi Watts dołącza do długiej listy wielkich aktorek, które wcześniej wcielały się w enigmatyczną Pierwszą Damę USA.
Rola Naomi Watts jako Jackie Kennedy Onassis koncentruje się na wpływie Jackie na jej tragicznie zmarłego syna, Johna F. Kennedy’ego Jr. Ponieważ serial skupia się głównie na romansie między JFK Jr. a Carolyn Bessette-Kennedy, kreacja Watts prawdopodobnie uwypukli późniejsze życie Jackie, jej rolę matki i emerytowanej pierwszej damy. Spośród wielu aktorek, które podjęły się tej monumentalnej roli, Watts ma okazję wnieść świeży i fascynujący wymiar do ponadczasowej postaci Jackie Kennedy.

Naomi Watts w roli Jackie Kennedy z serialowym synem JFK Jr. /fot. plan serialu “American Love Story”
Natalie Portman w filmie „Jackie”z 2016 roku była chwalona za umiejętne zdublowanie charakterystycznych manier Jackie Kennedy, zaś Katie Holmes w filmach „Rodzina Kennedych” (2011 r.) i „Rodzina Kennedych: Po Camelocie” (2017 r.) podobno nie odnalazła się najlepiej w tej roli. Obok nich w rolę słynnej pierwszej damy wcieliły się także: Ginnifer Goodwin w filmie „Zabić Kennedy’ego” (2013 r.) i Minka Kelly „Kamerdyner” (2013 r.). A także Jacqueline Bisset, Jill Hennessy, Joanne Whalley, Blair Brown i Jaclyn Smith.
Siostra Jackie Kennedy muzą “nowego” Diora

Jackie Kennedy i John F. Kennedy /fot. IG @cnnstyle
Rodzinna Kennedych znów na ekranie
„American Love Story” Ryana Murphy’ego to kolejna produkcja z serii antologicznych, takich jak „American Horror Story” i „American Crime Story”. Serial ten skupi się na namiętnym i ostatecznie tragicznym romansie Johna F. Kennedy’ego Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy. Serial ma na celu zgłębienie głębokiego wpływu spuścizny Johna F. Kennedy’ego na kolejne pokolenie rodziny, ale i Amerykanów.
Carolyn Bessette-Kennedy – ikona stylu

Jackie Kennedy /fot. Instagram @jackie.kennedy
Jednak jak to często bywa w kontekście Ryana Murphy’ego, wokół “American Love Story” pojawiły się burzowe chmury. Duża część krytyki wynikała z pierwszych zdjęć z planu opublikowanych przez Murphy’ego, zwłaszcza tych przedstawiających aktorkę Sarah Pidgeon w roli Carolyn Bessette-Kennedy. Krytycy szybko wyrazili swoje niezadowolenia m.in. w kwestiach jej koloru włosów i garderoby, uznając je za nieadekwatne do kultowej estetyki Bessette-Kennedy z lat 90.

JFK Jr. i Carolyn Bessette-Kennedy /fot. IG @carolynbessette
“American Love Story”: krytyka i kontrowersje
Po fali krytyki Ryan Murphy ogłosił swoje zaangażowanie w autentyczność serialu, mówiąc, że powołał 10-osobową „radę doradczą ds. stylu”, która ma zapewnić wierność ekranowej garderobie Carolyn Bessette-Kennedy, a nawet pozyskać jej oryginalne ubrania i akcesoria.

fot. IG @carolynbessette / Carolyn Besette i John F. Kenndy Jr., o których powstaje serial.
Dodatkowo, kontrowersje spotęgował fakt, że bratanek JFK Jr., Jack Schlossberg, publicznie skrytykował serial, nazywając go groteskowym. Stwierdził, że serial nie był konsultowany z rodziną Kennedych, a czerpanie zysku pieniężnego z rodzinnej tragedii określił jako karygodne. Murphy w odpowiedzi wyraził zamiar przekazania zysków z serialu “Bibliotece Kennedych”.

Paul Kelly jako JFK Jr. i Sarah Pidgeon jako Carolyn Bessette-Kennedy
Styl Jackie Kennedy
Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis, pieszczotliwie nazywana Jackie O, pozostaje jedną z najbardziej ikonicznych postaci w historii popkultury. Jej wyrafinowany, elegancki i stonowany styl wciąż wywiera wpływ na projektantów i miłośników mody na całym świecie.
Styl Jackie Kennedy był mistrzowskim przykładem stonowanej elegancji. W młodości, jeszcze przed ślubem z Johnem F. Kennedym, przejawiała wrodzone poczucie szyku. Jako Pierwsza Dama stała się globalną ambasadorką mody, preferując czyste linie, wyraziste sylwetki i luksusowe tkaniny. Jej współpraca z amerykańskim projektantem Olegiem Cassinim odegrała kluczową rolę w ukształtowaniu „stylu Jackie” – sukienki o kroju litery A, dopasowane garnitury i oczywiście charakterystyczny kapelusz-toczek stały się jej synonimem.

Jackie Kennedy z jedwabną apaszką na włosach fot. Instagram @nollyfkennedy
Po tragicznym zamachu na prezydenta jej styl ewoluował w kierunku bardziej stonowanej, ale równie szykownej estetyki. Zaś po ślubie z miliarderem Arystotelesem Onassisem postawiła na bardziej swobodną modę, włączając do swojej garderoby zwiewne sukienki maxi, spodnie z szerokimi nogawkami i duże okulary przeciwsłoneczne.
Styl Jackie Kennedy Onassis nigdy nie polegała na pogoni za ulotnymi trendami, lecz na kultywowaniu ponadczasowego, osobistego stylu, emanującego pewnością siebie i godnością.

Jackie Kennedy i księżniczka Lee Radziwill w Londynie | 6 czerwca 1961 roku /fot. Forum