Logotyp serwisu lamode.info
ROMANS GOSI BACZYŃSKIEJ Z ROCKOWĄ KORONKĄ

ROMANS GOSI BACZYŃSKIEJ Z ROCKOWĄ KORONKĄ

Pokaz najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej, czyli projekty pełne sprzeczności.

W minioną sobotę w Soho Factory na warszawskiej Pradze ulubienica polskich gwiazd, projektantka Gosia Baczyńska, pokazała najnowszą kolekcję inspirowaną sylwetkami dwóch charyzmatycznych kobiet o diametralnie różnym stylu. Natchnieniem dla Baczyńskiej były bowiem księżna Monako Grace Kelly i Courtney Love, rockman’ka i prekursorka nurtu grunge. Kontrast można więc uznać za „słowo klucz”. Słowem kluczem może się okazać także sprzęt AGD, którego Baczyńska została dumną ambasadorką i któremu dedykowała kilka sukienek. 

 

Co jest wobec tego bazą projektów polskiej design’erki? Całość została podzielona na dwie części - w pierwszej dominowała koronka i ażurowe odsłaniające „co nie co” dzianiny. Koronce towarzyszyły ręcznie malowane fluorescencyjną farbą wzory, a czarną lakierowaną skórę projektantka połączyła z ażurem. Część druga to hołd dla monakijskiej księżnej, ponieważ dużo w niej pastelowych beży i pudrowych róży, barw, które są przebojem  nadchodzące sezonu.

 

Poszarpane, ażurowe dzianiny przywodzą na myśl uwielbiane na całym świecie projekty sióstr Rodarte, a więc design made in Poland czerpie od najlepszych.

 

Jestem kojarzona z pewnym stylem i elegancją. Wszyscy zapomnieli, albo przestali zauważać, że w tym jest drugie dno. Ta kolekcja być może wzięła się z buntu - chciałam pokazać moją prawdziwą, dwoistą, naturę. Dlatego postarałam się, aby elegancja lat 50-tych, która wróciła do łask i jest bardzo modna, na zasadzie kontrastu nawiązała dialog z rockandrollową, nihilistyczną historią” - zdradziła Gosia Baczyńska po pokazie.

 

Elegancja z pazurem spodobała się tłumnie przybyłej na event publiczności, bo oklaskom nie było końca. Ciekawe czy równie zachwycający był promowany na pokazie sprzęt domowej gospodyni? 

 

tl_files/moda polska/pokazy mody/ROMANS BACZYNSKIEJ Z ROCKOWA KORONKA/EN_00945538_0017.jpg

fot. East News

tagi: pokaz mody | projektant | GOSIA BACZYŃSKA |

podobne artykuły