Logotyp serwisu lamode.info
RELACJA Z POKAZU KOLEKCJI BLESSUS NA SEZON WIOSNA LATO 2012 PODCZAS FASHION WEEK POLAND

RELACJA Z POKAZU KOLEKCJI BLESSUS NA SEZON WIOSNA LATO 2012 PODCZAS FASHION WEEK POLAND

Młoda marka Blessus po raz pierwszy zaprezentowała swoją kolekcję w ramach Fashion Week Poland. Opinie na temat tego, co pokazali były różne. Przeczytajcie relację i zobaczcie zdjęcia.

Blessus to młoda marka z Poznania, za którą stoją Michael Hekmat, Marta Matuszewska i Marcin Korytowski. Na Fashion Week Poland zaprezentowali się po raz pierwszy, ominęli przeznaczoną dla młodych designerów sekcję OFF i pokazali kolekcję od razu na głównej scenie – Designer Avenue.

 

Kolekcja na sezon wiosna lato 2012 zatytułowana Navaho inspirowana jest kulturą indiańską oraz klimatem dalekiej Arizony. Zauważyć można to było przede wszystkim w printach i intensywnej kolorystyce. Pierwsze sylwetki, jakie zobaczyliśmy na wybiegu, rozbudziły na moment zmęczoną publiczność. Czerwona kurteczka w połączeniu z kusą spódnicą we wzorzyste motywy, a za nią kolejne modele, odważnie łączące w sobie wielobarwne desenie. Tymi propozycjami Blessus zaskoczyło najbardziej, odbiegały one bowiem od tego, co głównie można było zobaczyć na łódzkich wybiegach – zwiewnych sukien, jedwabiu, dzianin. Dalej jednak nie było już tak kolorowo.

 

Doczepiane treny z przezroczystego jedwabiu czy zwiewne wstawki przy spodniach i bluzkach nie do końca do nas przemówiły. Również kolorystyka w dalszej części kolekcji była bardziej zachowawcza i stonowana – przygaszone beże i turkusy. Projektanci, którzy swoje propozycje opierają na możliwościach zamka błyskawicznego i modułowym budowaniu poszczególnych kreacji w niektórych przypadkach przekombinowali.

 

Szkoda, że mocny akcent na początku, nie miał swojej kontynuacji w dalszej części kolekcji. Mimo wszystko za te pierwsze modele projektantom należą się duże brawa!

tagi: Fashion Week Poland | Fashion Week Poland spring summer 2012 | Blessus | trendy wiosna lato 2012 | moda polska | kolekcja |

podobne artykuły