PL / EN
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI RAG&BONE JESIEŃ ZIMA 2012/13 – BRYTYJCZYK NA DZIKIM ZACHODZIE

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI RAG&BONE JESIEŃ ZIMA 2012/13 – BRYTYJCZYK NA DZIKIM ZACHODZIE

Brytyjscy projektanci Rag&Bone tym razem wybierają się podróż na Dziki Zachód – zobacz, co z tego wyniknie! Przedstawiamy jesienno-zimową męską kolekcję Rag&Bone

Projektanci Rag&Bone, David Neville i Marcus Wainwright, jako rodowici Brytyjczycy, często odwołują sie do rodzimych tradycji w ubiorze. Jednocześnie jednak żyją i tworzą w Nowym  Jorku, co inspiruje ich do coraz to innych eksperymentów.

 

Jesienno-zimowa kolekcja jest luźną fantazją na temat zderzenia Brytyjczyka z nieokiełznanym Dzikim Zachodem. Projektanci sami przyznawali, że źródłem ich inspiracji byli zwykli mieszkańcy, często przez całe życie noszący tylko jeden komplet ubrań. W efekcie otrzymujemy nonszalancki, niedbały look, złożony z ubrań o świetnym kroju i bardzo dobrej jakości.

 

Ważnym i zdecydowanie najmocniejszym elementem kolekcji jest płaszcz z futrzanym kołnierzem – ochrona przed zimnem i stylowe okrycie wierzchnie zarazem. Pojawia się dużo dzianiny, szlachetnej wełny oraz wytrzymałego drelichu. Dominują kolory ziemi – oliwkowa zieleń, brązowawe szarości, palona cegła – dużą role odgrywa też granat i błękit.

 

Wydawać by się mogło, że spojrzenie „obcych” na miejsce, w którym tworzą i żyją może kiedyś stracić na sile – na szczęście jednak, Neville i Wainwright zachowali świeżość wizji i zdrowy dystans do tego, co ich otacza.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Rag&Bone | David Neville | Marcus Wainwright | moda męska jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły