Logotyp serwisu lamode.info
PRZEPIS NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ OPALENIZNĘ

PRZEPIS NA PIĘKNĄ I ZDROWĄ OPALENIZNĘ

Jak opalać się bezpiecznie? Tylko z właściwą ochroną. Przestrzegaj kilku podstawowych zasad i ciesz się zdrową i pięknie opaloną skórą. Zobacz, jakie produkty ochronne zabrać ze sobą na plażę.

Jak skutecznie chronić skórę przed słońcem? Jak dobrać preparat przeciwsłoneczny do naszego typu skóry? Jakie zagrożenie niesie ze sobą nadmierna ekspozycja na słońce? Warto poznać kilka szczegółów, nim oddamy się przyjemności letnich kąpieli słonecznych.

 

Dzięki słońcu poprawia nam się nastrój, nasza skóra nabiera pięknego złocistego koloru, a godziny spędzone na plaży to relaks w najczystszej postaci. Nim jednak w pełni oddamy się urokom opalania powinnyśmy pomyśleć o zdrowiu. Dermatolodzy nie bez powodu przestrzegają nas przed szkodliwym działaniem słońca. Konsekwencją ciągłego wystawiania skóry na słońce, jak oceniono na podstawie badań laboratoryjnych i obserwacji klinicznych, jest bowiem przyspieszone starzenie się i powstawanie nowotworów.

 

Warto wiedzieć, że nasza skóra posiada własne mechanizmy ochronne. Pod wpływem działania promieni słonecznych następuje wzmożona produkcja melaniny. Gromadzenie się tego barwnika powoduje brązowe zabarwienie skóry – czyli opaleniznę i równocześnie stanowi naturalny filtr, chroniący przed niekorzystnym działaniem promieniowania ultrafioletowego, zabezpiecza przed fotostarzeniem i hamuje rozwój wolnych rodników. Oprócz zmiany koloru następuje także zgrubienie naskórka, który tworzy barierę mechaniczną, dzięki której mniej promieniowania UV dociera do skóry. Naturalne mechanizmy obronne to jednak zbyt mało, by skutecznie chronić skórę naszego ciała. Nim w pełni oddamy się przyjemności opalania, zawczasu pomyślmy o odpowiedniej pielęgnacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

 

O tym, jaki faktor ochronny powinniśmy wybrać, decyduje odcień naszej skóry, czyli karnacja. Nie jest to jednak jedyne kryterium doboru. Bardzo często silniejszej ochrony wymaga skóra bardzo wrażliwa, skóra u osób starszych, lub każda inna wystawiona na bardzo długą ekspozycję słoneczną.

 

 

ZASADY ZDROWEGO OPALANIA:

 

- Niezależnie od karnacji, na twarz stosuj wysokie filtry. Skóra twarzy starzeje się bowiem szybciej niż reszta ciała.

 

- Zwróć szczególną uwagę na nietypowe znamiona. W ich przypadku stosuj maksymalną ochronę lub całkowicie zrezygnuj z opalania.

 

- pamiętaj o stosowaniu kosmetyków ochronnych także, gdy przebywasz w cieniu lub pod parasolem.

 

- pomiędzy godziną 11-15 gdy promieniowanie jest najsilniejsze, pozostań w cieniu.

 

- przed opalaniem chroń także głowę i oczy.

 

 

W przypadku opalania najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek. Trzeba nie tylko ograniczać ilość czasu spędzanego na słońcu, ale przede wszystkim stosować odpowiednią ochronę. Pamiętajmy o tym, by cieszyć się zdrową i piękną opalenizną.

 

A w naszej galerii prezentujemy produkty do opalania dostępne na rynku.

tagi: opalanie | kosmetyki ochronne | pielęgnacja | ochrona przed słońcem | uroda |

podobne artykuły