Logotyp serwisu lamode.info
WIELOWYMIAROWA KURACJA PO OPALANIU

WIELOWYMIAROWA KURACJA PO OPALANIU

Już po kilku godzinach spędzonych na słońcu nasze ciało, twarz oraz włosy wymagają specjalnej pielęgnacji. O czym szczególnie warto wiedzieć po kąpieli słonecznej? Przeczytajcie!

Wiemy już jakie zachować środki ostrożności, aby bezpiecznie się opalać. Mimo to, zdarza nam się zbyt długie przebywanie na słońcu lub nawet krótkotrwałe wystawienie na działanie najgroźniejszych, południowych promieni UV. Takie doświadczenie może kończyć się oparzeniami, wówczas potrzebna jest specjalna, wzmocniona kuracja. Jednakże pielęgnacja włosów oraz skóry twarzy i ciała jest równie ważna w przypadku przestrzegania zasad. Powinna być rozumiana jako drugi etap ochrony przeciwsłonecznej! Przeczytajcie zatem, o czym należy pamiętać w przypadku posłonecznej pielęgnacji poszczególnych obszarów.

 

CIAŁO

Po odbytej kąpieli słonecznej, skóra ciała wymaga mocnego nawilżenia i natłuszczenia. Jest wtedy odwodniona i pozbawiona sprężystości, a naskórek złuszcza się bardziej intensywnie niż zwykle. Ze względu na podrażnienia nie polecamy używania peelingów. W okresie letnim warto zaopatrzyć się w mleczka i żele pod prysznic niezawierające wysuszającego mydła. Emulsje lipidowe są więc najlepszym wyborem. Następny krok to rozprowadzenie balsamu do ciała. W zależności od potrzeb do wyboru mamy balsamy chłodzące, łagodzące i zapobiegające szybszemu starzeniu się skóry.

 

TWARZ

Twarz jest częścią najbardziej narażoną na działanie warunków atmosferycznych. Nie dość, że najczęściej wystawiana na słońce, bywa poddawana zabójczym wolnym rodnikom. Na szczęście kosmetyków pielęgnacyjnych do twarzy jest mnóstwo. W celu natychmiastowego ukojenia warto zastosować chłodzącą maseczkę lub lżejszą mgiełkę. Dla najskuteczniejszego nawilżenia polecamy wybranie kremu z kwasem hialuronowym, który ma niezwykłą moc wiązania cząsteczek wody w skórze. Na noc natomiast najlepiej nałożyć na twarz serum po opalaniu bądź krem o działaniu przeciwrodnikowym.

 

WŁOSY

Włosy bywają niemniej wrażliwe niż skóra. Ponieważ nie odczuwamy pieczenia ani podrażnienia włosów tak, jak skóry, bardzo często zapominamy o ich odpowiedniej pielęgnacji. Te jednak podczas kąpieli słonecznych ulegają wysuszeniu i zmatowieniu, a ich kolor traci blask. Ważne jest zatem stosowanie w miesiącach letnich szamponów i odżywek z filtrami UV. Natomiast, bezpośrednio po opalaniu przyda się specjalistyczne wzmocnienie i regeneracja.

 

 

W poniższych galeriach znajdziecie szukane produkty: do ciała, twarzy oraz włosów!

tagi: pielęgnacja | opalanie | po opalaniu | ciało | twarz | włosy |

podobne artykuły