Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI PAUL SMITH JESIEŃ ZIMA 2011 – OCH, DIANE!

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI PAUL SMITH JESIEŃ ZIMA 2011 – OCH, DIANE!

Swingujący męski szyk od zawsze jest znakiem rozpoznawczym damskiej linii Paul Smith – zobacz najnowszą kolekcję na sezon jesień zima 2011.

Damskie kolekcje Paul Smith od początku istnienia linii krążą wokół tej samej historii – dziewczyna zagląda do męskiej szafy i… zawsze wygląda fantastycznie! Trudno w to uwierzyć, ale brytyjski projektant z powodzeniem tworzy damskie kolekcje w oparciu o męską garderobę – wciąż wynajdując dla nas coś nowego.

 

Przyglądając się jesienno-zimowej kolekcji dla pań, trudno nie pomyśleć o kultowej postaci amerykańskiego kina, Diane Keaton, a zwłaszcza o jej roli w filmie Annie Hall. Niedbały look, zbudowany z obszernych marynarek, nonszalancko noszonych koszul i płaszczy, zwieńczony nieco potarganą fryzurą, stworzony na potrzeby filmu Woody’ego Allena przez Ralpha Laurena to źródło niewyczerpanej inspiracji dla projektantów. Paul Smith dodaje nieco od siebie – sednem jest jednak wolna, kobieca osobowość, nieuznająca kompromisów i posiadająca cięty humor.

 

Typowo kobiece akcenty, dowodzące, iż modę cechuje także poczucie humoru, to grochy i intensywne kolory, wprowadzone do ściśle męskich krojów. Niezwykle ważne są zwężane nogawki spodni chinos – gratka dla fanek tego modelu. Wielbicielki grunge do zestawów dodadzą dzianinowe czapki, a zwolenniczki mody bardziej subtelnej mogą złagodzić styl, wybierając koszule z półprześwitujących tkanin. Pewien dysonans powodują w całości sety, zaprezentowane pod koniec pokazu – czarna satyna w połączeniu z folkowym kwiatowym motywem nie do końca przystaje do ogólnego zamysłu.

 

tagi: Paul Smith | pokaz mody | trendy jesień zima 2011 |

podobne artykuły