PL / EN
POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI GIVENCHY JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – KOBIECY DUALIZM

POKAZ DAMSKIEJ KOLEKCJI GIVENCHY JESIEŃ-ZIMA 2011/12 – KOBIECY DUALIZM

Dwie strony kobiecości stały się motywem przewodnim jesienno-zimowej kolekcji Ricarda Tisci dla francuskiego domu mody Givenchy.

Kobiecość jest agresywna, ale zarazem zmysłowa – zdaje się mówić projektant Givenchy, Ricardo Tisci. Ów dualizm ulega gloryfikacji w jesienno-zimowej kolekcji francuskiego domy mody.

 

Dominuje czerń – czerń, której głębia ulega ciągłym zmianom – od mrocznego aksamitu po delikatne półprzeźroczyste i sztywne tkaniny. Kolor ten niesie ze sobą dwa skrajnie różne, ale często współistniejące komunikaty – dramaturgię i erotyzm. Motywem przewodnim kolekcji są printy – kwiaty zestawione z łbem pantery.

 

Kroje są zmysłowe w sposób nieoczywisty – super wąskie, często dwuwarstwowe spódnice zestawiono ze sportowymi kurtkami i niemal purytańskimi koszulami zapiętymi pod samą szyją. Atłasowe marynarki ujawniają „męską” stronę kobiecej natury, złote zdobienia – potrzebę piękna. Skóra - zarówno matowa, jak i lakierowana, przywodzi na myśl mroczny fetysz, bardzo inspirujący trend nadchodzącego sezonu. Dziwne toczki z różkami i „kocie” okulary w grubych oprawkach przełamują powagę mrocznych odkryć projektanta, a barokowe bogactwo ornamentów zderza się z surowością głębokiej, nieodgadnionej czerni.

 

Kolekcja przybiera kształt obsesji, którą możemy porównać do fatalnych zauroczeń – niebezpieczna i mroczna, a zarazem odurzająca i pociągająca. Na ile Ricardo Tisci składa hołd temu współczesnemu wizerunkowi kobiety, a na ile oswaja lęk przed nim – trudno stwierdzić. Z pewnością jest to studium niezwykłe i godne podziwu, o bardzo ciekawych efektach. A najważniejszym z jego rezultatów jest, według nas, udowodnienie publiczności, że moda wciąż może niepokoić i intrygować bez wywoływania skandalu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Givenchy | pokaz mody | trendy jesień-zima 2011/12 | Ricardo Tisci |

podobne artykuły