PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
PAPROCKI&BRZOZOWSKI

PAPROCKI&BRZOZOWSKI

ROK POWSTANIA

2000 rok

PROJEKTANCI

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski

SIEDZIBA

Warszawa

PAPROCKI&BRZOZOWSKI - marka mody założona w 2000 roku przez projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego, jednego z najpopularniejszych duetów na polskim rynku.

Marka paprocki&brzozowski

Firma paprocki&brzozowski powstała w 2000 roku, a pierwsza autorska kolekcja duetu projektantów została pokazana w 2002 roku w Warszawie. Sukces debiutu sprawił, że od kolejnego roku projekty z metką paprocki&brzozowski cieszą się nieprzerwanie popularnością wśród znawców mody i fanów niebanalnej konstrukcji, wysokiej jakości tkanin oraz ciekawych detali. Gwiazdy wybierają projekty Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego szczególnie na specjalne okazje. Na czerwonym dywanie w projektach p&b widuje się takie osobowości, jak: Monika Olejnik, Małgorzata Kożuchowska, Kinga Rusin, Joanna Krupa, Anna Dereszowska, Joanna Koroniewska czy Paulina Krupińska.

Firma paprocki&brzozowski znana jest również z kolekcji ślubnej, a od 2010 roku pojawiła się również linia basic "PLANTS", która dostępna jest w buiku online oraz w kilkunastu partnerskich salonach. Butik główny paprocki&brzozowski znajduje się na ulicy Wiejskiej 17 w Warszawie.

fot. Filip Okopny

Projektanci Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski

Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski to absolwenci Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swoją dyplomową kolekcję pokazali w 2002 roku, ale już dwa lata wcześniej założyli wspólnie markę. paprocki&brzozowski to jeden z najbardziej utytułowanych duetów polskiej mody. Wśród nagród i wyróżnień można wymienić: tytuł Projektanci Roku 2004 (nagroda ELLE), nagrodę Stowarzyszenia Promowania Młodych Europejskich Talentów PROMETA-Kraków, Złotą Nitkę w Łodzi, tytuł Osobowość w Modzie i w Sztuce we Wrocławiu, Honorową Złotą Nitkę przyznaną przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, a także ponowny tytuł Projektantów Roku 2008 przyznany przez czytelników magazynu ELLE.  

podobne artykuły