PL / EN
SOLAR COMPANY S.A.

SOLAR COMPANY S.A.

POWSTANIE

1989 rok

SIEDZIBA

Poznań

SOLAR COMPANY S.A. – firma odzieżowa dla kobiet powstała w 1989 roku w Poznaniu, której motto to: „marka tworzona z pasją”.

SOLAR - HISTORIA

Pierwszy salon został otwarty w 1998 roku w Poznaniu, gdzie znajduje się również siedziba zarządu. Firma zatrudnia prawie 800 osób. Dziś Solar to 74 własnych salonów, 19 placówek franczyzowych oraz 71 sklepów partnerskich. Marka działa również na arenie międzynarodowej – w 2003 roku ruszyła ekspansja na rynki zagraniczne i powstał pierwszy partnerski salon w Niemczech. Aktualnie firma współpracuje z aż 18 partnerami z zagranicy.

W 2014 roku Solar przeszedł wizerunkową metamorfozę. Nowa identyfikacja wizualna, współpraca z najlepszymi w branży, odświeżenie linii odzieżowej i zwrot również ku młodszej klientce, stawianie na coraz bardziej jakościowe materiały. Nowy minimalistyczny logotyp Solar jest ponadczasowy i wykracza poza aktualne trendy w projektowaniu. 

Kampania Solar wiosna lato 2017 z Alą Sekułą (fot. materiały prasowe)

KLIENTKA SOLAR

Twórcy Solar proponują garderobę dla kobiet aktywnych, nowoczesnych i pewnych siebie, które zachowują równowagę pomiędzy najgorętszymi tendencjami sezonu a ponadczasowymi klasykami. Osoby wybierające Solar kochają modę, ale nie są jej niewolnikami, chcą czuć się kobieco i elegancko, a jednocześnie komfortowo.

SOLAR - NAGRODY

Firma Solar Company S.A. jest laureatem kilkunastu wyróżnień branżowych. Wśród nagród wymienić można: miano „Doskonałości Mody” magazynu Twój Styl przez 9 lat z rzędu od 2000 roku, prestiżowe wyróżnienie „Diamenty Forbesa” w 2009 roku, „Laur Klienta 2010”, status „Sieci Handlowej Roku 2011” czy „Tytuł Dobrej Marki” w obecnym roku. Solar był wielokrotnie doceniany w branżowych konkursach za jakość obsługi i produktu, zaufanie, renomę czy rozwój, a prezes Solar Company S.A. Maria Pyzio znalazła się w 2010 roku na liście 50 najbardziej przedsiębiorczych kobiet biznesu według „Gazety Finansowej”.

SOLAR A KULTURA

Polska marka Solar chętnie wspiera projekty artystyczne. Pod jej mecenasem znalazły się takie inicjatywy, jak: Polski Teatr Tańca pod dyrekcją artystyczną Ewy Wycichowskiej, Enter Music Festival w Poznaniu pod dyrekcją artystyczną Leszka Możdżera oraz Duende Festiwal Flamenco. Solar współtworzy również biznesową wizytówkę stolicy Wielkopolski i należy do innowacyjnego na krajową skalę projektu Konsorcjum Marki Poznań

podobne artykuły