PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
AVON

AVON

BRANŻA

Kosmetyczna

ROK ZAŁOŻENIA

1886

SIEDZIBA

Nowy Jork, USA

Avon (Avon Products) to przedsiębiorstwo o ogólnoświatowym zasięgu, które zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków. Firma sprzedaje w systemie sprzedaży bezpośredniej wykorzystując model marketingu wielopoziomowego. Avon działa w ponad 135 krajach, a roczna sprzedaż produktów marki opiewa na sumy sięgające 8 mld dolarów. Najszybciej rozwija się na rynku rosyjskim i chińskim.

KONSULTANTKI AVON

Sprzedażą produktów marki Avon zajmują się konsultantki. Jednak w niektórych krajach, takich jak, np. Chiny, gdzie do 2006 roku sprzedaż bezpośrednia była zakazana, kosmetyki sprzedawane są w sieciach sklepów detalicznych. Głównymi odbiorcami Avon są kobiety, choć od kilku lat marka sukcesywnie wprowadza także linie kosmetyków dla mężczyzn.

AVON W POLSCE I NA ŚWIECIE

Przedsiębiorstwo Avon Products powstałow 1886 roku w Nowym Jorku jako Californina Perfume Company. Jego założycielem był 28-letni wówczas David H. McConnell. W 1939 marka działa pod nazwą Avon, a dwadzieścia lat później powstały jej pierwsze biura na terenie Europy – w Niemczech i Wielkiej Brytanii. W Polsce działa jako trzy niezależne spółki: Avon Cosmetics Polska (1992), Avon Operations Polska (1997) oraz Avon EMEA Finance Service Centre (2006).

AVON – AMBASADORZY KOSMETYKÓW

Marka AVON jest znana z ekskluzywnych kampanii reklamowych. Wśród ambasadorów kosmetyków AVON znajdują się Małgorzata Kożuchowska, Małgorzata Socha, Joanna Koroniewska, Edyta Herbuś, Justyna Steczkowska oraz Olivier Janiak.

fot. Instagram/ @avon_polska

AVON PRZYJAZNY ZWIERZĘTOM

W 1989 AVON ogłasza zakończenie testowania kosmetyków na zwierzętach. To jedna z pierwszych firm o globalnym zasięgu, która wprowadza politykę wykluczenia testów na zwierzętach.  Marka AVON jest członkiem Doradczego Panelu Naukowego Instytutu Nauki na Rzecz In Vitro, organizacji non-profit, której celem jest postęp w obszarze in vitro za pomocą metod wykluczających testowanie zwierząt.

Polecamy: KOSMETYKI NATURALNE, KTÓRE PRZETESTOWAŁYŚMY NA WŁASNEJ SKÓRZE

AVON KONTRA RAK PIERSI

W Polsce kampania Avon kontra Rak Piersi funkcjonuje od 1998 roku. To zarazem jedna z największych akcji społecznych na terenie Polski. Jej celem jest uświadamianie kobiet na temat profilaktyki raka piersi. W ramach kampanii prowadzone są inicjatywy „Gabinety z różową wstążką” oraz „Marsz Różowej Wstążki”. Avon funduje kampanię dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży produktów oznaczonych Różową Wstążką. Do 2015 r. zebrano w ramach akcji około 17 000 000 złotych.

AVON KONTRA PRZEMOC

Kampania Avon Kontra Przemoc startuje w USA w 2004 roku. Obecnie prowadzona jest w ponad 50 krajach, również w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest zredukowanie przejawów przemocy, naruszających godność człowieka. Kampania zyskuje poparcie znanych osobistości takich jak Jolanta Kwaśniewska, Katarzyna Zielińska, Robert Korzeniowski oraz Marek Włodarczyk. Marka Avon prowadzi kampanię ze środków pozyskanych dzięki sprzedaży produktów z Symbolem Nieskończoności.

podobne artykuły