PL / EN
PAPROCKI&BRZOZOWSKI – POKAZ KOLEKCJI ŚLUBNEJ I WIECZOROWEJ

PAPROCKI&BRZOZOWSKI – POKAZ KOLEKCJI ŚLUBNEJ I WIECZOROWEJ

To był pierwszy taki pokaz duetu polskich projektantów. Zobaczcie wyjątkowe kreacje!

28 i 29 listopada 2015 roku odbyła się druga edycja największych Targów Ślubnych Wedding na Stadionie PGE Narodowym. Podczas wydarzenia mogliśmy uczestniczyć w warsztatach eksperckich, przyjrzeć się ofercie setek marek, a także obejrzeć pokazy mody. Naszą uwagę przykuła szczególnie prezentacja duetu paprocki&brzozowski. Polscy projektanci po raz pierwszy w swojej karierze zdecydowali się stworzyć pełną linię ślubną i wieczorową. Jak wypadł ich debiut?

 

To był intensywny okres dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. 18 listopada byliśmy na ich pokazie kolekcji na sezon wiosna / lato 2016 (recenzja tutaj!), a ponad tydzień później mogliśmy już zobaczyć kolejne propozycje. Duet projektantów co prawda pokazał już niejedną kreację na czerwony dywan czy suknię dla panny młodej, ale w swojej karierze nie zdecydowali się wcześniej na pokaz dedykowany wyłącznie takim projektom – od teraz fanki twórczości rodzimych kreatorów i wierne klientki szukające stylizacji na wyjątkową okazję będą mogły sięgnąć po specjalną linię.

 

Na pytanie o inspiracje, duet odpowiada, że podporządkowali swoją kolekcję dwóm przewodnim tematom – kobiecość i jej piękno. Czy właśnie nie takie skojarzenia są priorytetowe podczas doboru garderoby na ślub czy wieczorowe wyjście? Marka paprocki&brzozowski postawiła na różne odcienie bieli i akcenty nude, a same projekty w wielu kwestiach nawiązywały do regularnej linii pokazanej w połowie listopada. Kwiatowe hafty, przezroczystości czy charakterystyczna gra proporcjami pojawiały się w obu przypadkach, a kilka tych samych projektów można było zobaczyć zarówno na wybiegu w Arkadach Kubickiego, jak i na Stadionie PGE Narodowym, np. białą koszulę mgiełkę, transparentną spódnicę z kwiecistymi wzorami, krótki top czy kilka modeli sukienek. Jest spójność i wrażenie przedłużenia kolekcji (chociaż niedosłownie i nienachalnie) oraz, co najważniejsze, pojawiły się konsekwencja i wierność swojej estetyce, a to nie takie proste podczas projektowania sukni ślubnych.

 

Na wybiegu mieliśmy pełen pejzaż kobiecych osobowości i stylistyk. Wierne fanki klasyki pokochają długie zwiewne suknie i kroje typu princeski, a zwolenniczki nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań wybiorą połączenie prostej koszuli ze spódnicą czy krótkiego topu ze spodniami z wysokim stanem. Z kolei dla tych, które pragną odnaleźć złoty środek pomiędzy tradycją a współczesnymi trendami mogą zdecydować się na skrócone długości czy odważne cięcia lub skupić się na niebanalnych detalach, jak przezroczystości, asymetrie lub pióra.

 

Mimo że na wybiegu mogliśmy zobaczyć wiele stylizacyjnych osobowości, należy o nich mówić w odniesieniu do DNA marki. Trudną sztuką jest zaproponowanie mody ślubnej z uwzględnieniem różnorodności propozycji, aby każda przyszła panna młoda mogła wybrać wymarzoną kreację, a jednocześnie nie odbiegać od własnej estetyki. Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski udowodnili, że można nie tylko pogodzić oba kryteria, ale sprawić, aby stanowiły zgrany duet!      

video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: ślub Paprocki&Brzozowski | suknie ślubne Paprocki&Brzozowski | suknie wieczorowe Paprocki&Brzozowski | kreacje Paprocki&Brzozowski | sukienki Paprocki&Brzozowski | Paprocki&Brzozowski targi ślubne | paprocki&brzozowski |

podobne artykuły