PL / EN
NOWA WYSTAWA :  „OSCAR DE LA RENTA: FIVE DECADES OF STYLE”

NOWA WYSTAWA : „OSCAR DE LA RENTA: FIVE DECADES OF STYLE”

W Bibliotece Prezydenckiej i Muzeum George'a W. Busha w Dallas jest dostępna wystawa poświęcona twórczości Oscara de la Renty. Dowiedzcie się więcej.

Od niespełna miesiąca, wszyscy miłośnicy twórczości Oscara de la Renty oraz entuzjaści historii mody mają okazję odwiedzić wyjątkową wystawę, jaka ma miejsce w Bibliotece Prezydenckiej i Muzeum George’a W. Busha w Dallas.


Powodów do zainteresowania się całą ekspozycją jest mnóstwo. „Oscar de la Renta: Five Decades of Style” prezentuje ponad sześćdziesiąt ikonicznych projektów, jakie nosiły najbardziej wpływowe kobiety na świecie. Wśród nich znalazły się kreacje gwiazd Hollywood z czerwonego dywanu, garderoba Pierwszych Dam Stanów ZjednoczonychLaury Bush, Hilary Clinton oraz Nancy Reagan oraz najbardziej charakterystyczne projekty z wybiegu od roku 1965. Nie zabrakło również sukienek w uwielbiane przez De la Rentę motywy kwiatowe oraz pomysłów, które powstały w wyniku inspiracji kulturą Hiszpanii (projektant ma hiszpańskie korzenie).

 

Ekspozycję poświęconą jednemu z najbardziej znanych amerykańskich projektantów możecie zobaczyć do 5 października 2014 roku.


Poniżej znajdziecie zdjęcia z wystawy.

 

 

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Oscar de la Renta | „Oscar de la Renta: Five Decades of Style" | Biblioteka Prezydencka i Muzeum George'a W. Busha w Dallas | wystawa | historia mody |

podobne artykuły