Logotyp serwisu lamode.info
NESPRESSO – KAWA W ZGODZIE ZE ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM

NESPRESSO – KAWA W ZGODZIE ZE ZRÓWNOWAŻONYM ROZWOJEM

Z kapsułki Nespresso może powstać biżuteria, długopisy, a nawet rama roweru.

Spis treści

1. NESPRESSO – KAWA W ZGODZIE Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA

2. NESPRESSO – UNIKALNY I GLOBALNY SYSTEM RECYKLINGU KAPSUŁEK

3. NESPRESSO X CARAN D’ACHE – DŁUGOPISY Z PRZETWORZONYCH KAPSUŁEK

4. NESPRESSO – JAK DZIAŁA RECYKLING KAPSUŁEK?

5. NESPRESSO – LIMITOWANA EDYCJA KAW MROŻONYCH NA UPALNE DNI

6. NESPRESSO - CHWILA OCHŁODY DZIĘKI LONG BLACK I FLAT WHITE OVER ICE

7. NESPRESSO – AUSTRALIJSKA SZTUKA PICIA KAWY

8. NESPRESSO – JAK PRZYRZĄDZIĆ ORZEŹWIAJĄCĄ KAWĘ MROŻONĄ?

9. NESPRESSO X MONIN – LIMITOWANA EDYCJA SYROPÓW DO KAWY

10. NESPRESSO – DOSTĘPNOŚĆ I CENY KAWY

11. NESPRESSO – EKSPRESOWE PRZEPISY NA MROŻONĄ KAWĘ

12. NESTLE NESPRESSO SA – O FIRMIE

Dostarczanie wysokiej jakości kawy wiąże się z odpowiedzialnością, którą Nespresso ponosi nie tylko wobec konsumentów, ale także wobec środowiska. Dlatego od wielu lat, z niezmiennym zaangażowaniem, marka inwestuje w dedykowany system recyklingu, dążąc do zrównoważonego rozwoju. Każda odzyskana kapsułka kawy może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, takich jak rama roweru, długopis czy bransoletka. Poznajcie szczegóły!

NESPRESSO – KAWA W ZGODZIE Z OCHRONĄ ŚRODOWISKA

Celem Nespresso jest recykling 100% sprzedanych kapsułek do 2020 roku. Jednak, aby to osiągnąć, potrzebne jest zaangażowanie każdego konsumenta. W momencie umieszczania kapsułki z kawą w ekspresie Nespresso warto zastanowić się, czy po porannym cappuccino albo popołudniowym ristretto, powinny pozostawać jakiekolwiek odpadki? To zależy od nas.

Decyzja marki o produkcji kapsułek z aluminium nie jest przypadkowa, co więcej, współgra z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aluminium występuje w przyrodzie, więc jego zaletą jest możliwość odnawialności i poddawania nieustającemu procesowi recyklingu. Oznacza to, że zużyte kapsułki Nespresso stają się nowymi przedmiotami aluminiowymi, odradzając się wielokrotnie w procesie przetwarzania. Z kapsułki Nespresso może powstać biżuteria, długopisy, a nawet rama roweru.

Nespresso - mrożona kawa na lato (fot. materiały prasowe)

NESPRESSO – UNIKALNY I GLOBALNY SYSTEM RECYKLINGU KAPSUŁEK

Recykling aluminiowych kapsułek jest istotnym elementem działań dotyczących ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Jednak zgodnie z dyrektywami UE, kapsułki Nespresso (i kapsułki porcjowanej kawy w ogóle) nie są klasyfikowane jako opakowania, dlatego rządy poszczególnych państw nie mają obowiązku wdrożenia systemów ich recyklingu. Mimo to, w 1991 roku w Szwajcarii, Nespresso podjęło decyzję o uruchomieniu pierwszego i jedynego w swoim rodzaju systemu recyklingu kapsułek. Od tego momentu we współpracy ze światowymi partnerami, marka poszukuje odpowiednich rozwiązań koncentrujących się na komforcie konsumentów, wydajności w zgodzie z środowiskiem oraz modernizacji istniejącej już lokalnej infrastruktury.

Program systemu recyklingu Nespresso funkcjonuje obecnie w 39 państwach, a wśród nich jest Polska. Obecnie marka jest w stanie odzyskać 80% wszystkich sprzedanych kapsułek, a aluminium z nich może zyskać nowe życie. Wystarczy, że po wypiciu kawy zamiast wyrzucać zużyte kapsułki do tradycyjnego kosza, skorzystamy z programu recyklingu Nespresso. 365 przetworzonych kapsułek daje około 28 dag aluminium, z których można wykonać jedną ramę roweru.

Nespresso: kapsułka do kawy, Long Black (fot. materiały prasowe)

NESPRESSO X CARAN D’ACHE – DŁUGOPISY Z PRZETWORZONYCH KAPSUŁEK

W tym roku Nespresso ponownie nawiązało współpracę ze szwajcarską marką CARAN D'ACHE, która zaprojektowała unikalny długopis z przetworzonych kapsułek. W ramach globalnych zobowiązań do 2020 roku, czyli recyklingu 100% aluminium, marka rozpoczyna też przetwarzanie zużytych kapsułek na nowe.

NESPRESSO – JAK DZIAŁA RECYKLING KAPSUŁEK?

W związku z tym, że marka stara się zawsze odpowiedzialnie dostarczać kawę najwyższej jakości i jednocześnie nieustannie pracuje nad zminimalizowaniem wpływu na środowisko, stworzyła system, którego zadaniem jest ułatwienie każdemu konsumentowi możliwości przekazania kapsułek do recyklingu. Jeśli po wypiciu kawy Nespresso zastanawiasz się, co zrobić ze zużytą kapsułką, wrzuć ją do dedykowanej torby marki. Kiedy będzie już pełna, zanieś zużyte kapsułki do jednego z butików Nespresso lub przekaż kurierowi podczas odbioru swojego zamówienia złożonego w sklepie online. Torbę dostaniesz w butiku Nespresso lub dostarczy Ci ją kurier.

Każda odzyskana kapsułka może odrodzić się jako przedmiot codziennego użytku, np. rama roweru, długopis czy bransoletka. Nespresso zachęca konsumentów, by po wypiciu kawy, dali drugie życie zużytym kapsułkom.

NESPRESSO – LIMITOWANA EDYCJA KAW MROŻONYCH NA UPALNE DNI

Ruszyła nowa kampania NespressoUnexpected Summer”, w której marka przenosi klientów na australijskie wybrzeże. Lazurowa woda oceanu, białe piaszczyste plaże i słoneczne dni, które trwają długo po zachodzie słońca stały się inspiracją dla najnowszej edycji limitowanej kaw mrożonych Nespresso - Long Black Over Ice i Flat White Over Ice. Te dwie nowe mieszanki kawowe idealnie komponują się z lodem, zapewniając orzeźwienie w upalny dzień. Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną.

NESPRESSO - CHWILA OCHŁODY DZIĘKI LONG BLACK I FLAT WHITE OVER ICE

Nowa limitowana edycja kaw mrożonych Nespresso inspirację czerpie z australijskiego stylu życia. Dwie mieszanki Long Black Over Ice oraz Flat White Over Ice charakteryzują się odmiennymi skalami intensywności. Flat White Over Ice to harmonia nut palenia i mlecznej słodyczy, które oferują chwilę ochłody jak orzeźwiająca bryza w upalny letni dzień. Z kolei, Long Black Over Ice to bardziej wyrazista mieszanka z owocowymi aromatami. Dzięki delikatnemu paleniu, doskonale nadaje się  do picia bez mleka.

NESPRESSO – AUSTRALIJSKA SZTUKA PICIA KAWY

Tym razem dla ekspertów Nespresso inspiracją do stworzenia mieszanek była wyjątkowa australijska kultura picia kawy. Do lat 30. XX wieku, w Sydney piło się tylko kawę z filtra. Po II wojnie światowej Włoscy migranci pokazali Australijczykom espresso, które całkowicie zmieniło konsumpcję kawy na tym kontynencie i zrodziło ich miłość do tego trunku. Światowej sławy receptura „flat white” pochodzi właśnie stąd, a rozkoszowanie się filiżanką mrożonej kawy przed udaniem się na plażę jest częścią stylu życia w tamtejszej części świata.

NESPRESSO – JAK PRZYRZĄDZIĆ ORZEŹWIAJĄCĄ KAWĘ MROŻONĄ?

Long Black Over Ice to połączenie kaw południowoamerykańskich i wschodnioafrykańskich znanych ze świeżych, owocowych i kwiatowych aromatów, które są lekko palone, aby zachować zapach w nienaruszonym stanie. W celu uzyskania kawy mrożonej, pełnej orzeźwiającej kwasowości, można zmiksować lód i wodę gazowaną, a na koniec dodać kawę.

Flat White Over Ice to mieszanki palonych kaw z Indii i Etiopii o wyrazistych, korzennych nutach. Wystarczy wlać mleko do szklanki z lodem, a na koniec dodać kawę, by uzyskać mrożony napój.

NESPRESSO X MONIN – LIMITOWANA EDYCJA SYROPÓW DO KAWY

Chcąc nadać zaskakujący charakter mrożonym propozycjom kawowym, Nespresso nawiązało współpracę z marką Monin, która oferuje limitowaną edycję mini (50 ml) syropów o smaku waniliowym, karmelowym i kokosowym. Do Long Black Over Ice warto dodać odrobinę posmaku kokosowego, a do Flat White Over Ice, karmelowego.

Nespresso: letnia edycja mrożonych kaw (fot. materiały prasowe) 

NESPRESSO – DOSTĘPNOŚĆ I CENY KAWY

Kawa Nespresso dostępna jest w butikach Nespresso. Można ją zamówić także poprzez Centrum Obsługi Klienta, stronę www.nespresso.com oraz aplikację mobilną.

Najnowsza edycja limitowana kaw mrożonych:

Nespresso Long Black Over Ice – sugerowana cena: 2,10 pln.

Nespresso Flat White Over Ice – sugerowana cena: 2,10 pln.

Akcesoria, które najlepiej sprawdzą się w lecie do kaw mrożonych:

Nespresso, butelka Nomad – umożliwia zabranie kawy mrożonej dokądkolwiek się wybieramy - sugerowana cena: 79,90 pln.

Nespresso, szklanki Recipe View – doskonałe do kawy mrożonej w domu - sugerowana cena: 90,00 pln.

Nespresso, pojemnik na kapsułki Touch Nomad – ułatwia transport kapsułek w podróży – sugerowana cena: 85,00 zł.

NESPRESSO – EKSPRESOWE PRZEPISY NA MROŻONĄ KAWĘ

Long Black Over Ice (składniki):

- 4 kostki lodu,

- 120 ml wody gazowanej,

- 1 kapsułka kawy Nespresso Long Black Over Ice (25 ml espresso),

- opcjonalnie: 10 ml syropu kokosowego Monin.

Flat White Over Ice (składniki):

- 4 kostki lodu,

- 120 ml mleka (najlepiej wysokoproteinowego),

- 1 kapsułka kawy Nespresso Flat White Over Ice (25 ml espresso),

- opcjonalnie: 10 ml syropu karmelowego Monin.

POLECAMY: DIETETYCZNE SEKRETY GWIAZD 

NESTLE NESPRESSO SA – O FIRMIE

Nestlé Nespresso SA jest pionierem i punktem odniesienia na rynku porcjowanej kawy najwyższej jakości. Firma współpracuje z ponad 70 tysiącami rolników w 12 krajach w ramach programu AAA Sustainable Quality, który ma na celu wdrażanie zasad zrównoważonego rozwoju na plantacjach i w ich okolicach. Stworzony w 2003 roku we współpracy z Rainforest Alliance program pozwala poprawić ilość i jakość zbiorów, zapewniając zrównoważoną produkcję kawy wysokiej jakości i poprawiając jakość życia plantatorów i ich społeczności.

Główna siedziba Nespresso znajduje się w szwajcarskiej Lozannie, a firma prowadzi działalność w 69 krajach i zatrudnia ponad 12 tysięcy osób. W 2016 roku sieć punktów sprzedaży Nespresso obejmowała ponad 600 placówek.

Więcej informacji dostępne jest na firmowej stronie Nespresso: www.nestle-nespresso.com.

tagi: Nespresso | wiosna lato 2019 | rynek | Zrównoważona moda | TRENDY |

podobne artykuły