Logotyp serwisu lamode.info
Aktywność na świeżym powietrzu - co nam daje?

Aktywność na świeżym powietrzu - co nam daje?

Jaka forma aktywności będzie najlepsza na świeże powietrze? Sprawdź! 

Spis treści

1. Dlaczego warto postawić na trening na świeżym powietrzu?

2. Jaka forma aktywności jest najlepsza?

Mówią, że w zdrowym ciele, zdrowy duch i wiele w tym prawdy. Aby przyczynić się do tego, że nasz organizm będzie w dobrej koedycji, warto postawić na ruch na świeżym powietrzu. Z powodzeniem można także powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych sposobów na to, aby wspomóc działanie układu nerwowego, jak również sprawność mózgu. Solidna dawka endorfin, poprawa koncentracji oraz logicznego myślenia, to tylko jedne z licznych dobrodziejstw, jakie zapewniamy sobie wprawiając ciało w ruch. Dlaczego jeszcze warto wyjść na dwór i postawić na aktywne spędzanie czasu? Podpowiadamy.

Dlaczego warto postawić na trening na świeżym powietrzu?

Wśród zalet, jakie niesie ze sobą aktywność na dworze jest chociażby to, że mamy większy kontakt z naturą, a to już samo w sobie sprawia, że czujemy się znacznie bardziej zrelaksowani. Endorfiny są wydzielane ze zdwojoną siłą, co w dużej mierze wpływa na jakość naszego samopoczucia. To duży krok na ścieżce pozytywnego myślenia i nabrania chęci do działania. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że promienie słoneczne dostarczają nam solidnej dawki witaminy D3 wpływającej m.in. na układ odpornościowy.

Kolejną ważną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest dotlenienie mózgu, jak również innych narządów naszego organizmu. Wysiłek sprawia, że zaczynamy głęboko oddychać, a co za tym idzie, dostarczamy komórkom solidną dawkę tlenu. W konsekwencji przepływ krwi jest znacznie lepszy, a krążenie w zdecydowany sposób się poprawia. Dotlenione mięśnie, to lepsza wydolność oraz wydajność organizmu, natomiast dotlenienie mózgu, to sposób na lepszą koncentrację, poprawę logicznego myślenia, jak również zdecydowaną poprawę nastroju. Nie bez znaczenia pozostaje także redukcja stresu, co bardzo mocno przekłada się na jakość naszego zdrowia.

Jaka forma aktywności jest najlepsza?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda forma wprawienia ciała w ruch jest dobra, bez względu na to czy postawimy na zakup deskorolki czy też jazdę na rowerze. Świetnym wyborem będzie także bieganie czy też jazda na rolkach, albo po prostu ćwiczenia na macie. Wszystko zależy od tego, na jaką formę aktywności możemy sobie pozwolić biorąc pod uwagę preferencje, kondycję, jak również czynniki zdrowotne. Bez względu na to którą z nich dopasujemy do siebie, pamiętajmy o tym, że nawet ot wydawać by się mogło zwykły spacer niesie ze sobą wiele dobrodziejstw dla organizmu. Wszystko jest lepsze niż bierne siedzenie na kanapie przez cały dzień.

 

 

 

fot. materiały prasowe (Pixabay)

Artykuł sponsorowany

tagi: sport |

podobne artykuły