Logotyp serwisu lamode.info
Jak wybrać zegarek sportowy?

Jak wybrać zegarek sportowy?

Dla początkujących i zaawansowanych, do każdego rodzaju sportu.

Spis treści

1. Zegarek sportowy do biegania i pływania – wszystko w jednym

2. Zegarek do biegania dla początkujących i zaawansowanych

3. Zegarek sportowy do biegania dla każdego

Jak sprawdzić dystans pokonany podczas treningu? Skąd wiadomo ile spaliłeś kalorii podczas godzinnego aerobiku? Jak możesz kontrolować swój puls podczas wzmożonego wysiłku fizycznego? Do poznania tych wartości nie musisz mieć specjalistycznego i trudno dostępnego sprzętu. Z pomocą zegarka sportowego do biegania i innych aktywności, możesz w każdej chwili skontrolować pracę swojego organizmu.

Ze względu na szeroki wybór urządzeń na rynku, znalezienie odpowiedniego modelu bywa często problematyczne. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie zegarka do biegania GPS. Jakie parametry są ważne oraz wygląd. Sprawdź nasz poradnik!

Zegarek sportowy do biegania i pływania – wszystko w jednym

Nowoczesne zegarki już dawno przestały być urządzeniami przeznaczonymi tylko i wyłącznie do mierzenia czasu. Najnowsze modele proponują rozwiązania, które jeszcze do niedawna były dostępne tylko dla zawodowych sportowców. Teraz bez problemu możesz zmierzyć ilość kroków pokonanych w ciągu dnia czy kontrolować tętno podczas górskiej wycieczki. Nie musisz być profesjonalistą, aby cieszysz się z opcji, jakie daje zegarek do biegania smartwatch. Poznaj np. zegarek sportowy damski od zegarownia.pl Casio bądź Ice Watch.

Niezależnie od tego czy uprawianie sportu to Twoja pasja czy raczej spontaniczna aktywność, zegarek do biegania mierzący dystans pozwoli trafnie ocenić nie tylko ilość pokonanych kilometrów, ale także kondycję fizyczną. Sprawdzi się także podczas pływania, pieszych wędrówek czy biegu na orientację.

Z kolei zegarek sportowy do biegania z GPS określi Twoją lokalizację, co może być przydatne, gdy zgubisz się na trasie. Lokalizator zapisuje także pokonaną drogę na mapie, dzięki czemu możesz dokładnie sprawdzić jaki trakt pokonałeś. Jeśli będziesz chcieć w przyszłości znowu pokonać tą trasę, bez problemu odnajdziesz ją w pamięci urządzenia.

Miłośnicy muzyki mogą łączyć uprawianie sportu ze słuchaniem ulubionych kawałków. Zegarek do biegania z funkcją Spotify pozwala na łączenie się z aplikacją do odtwarzania muzyki. Dzięki temu nawet najdłuższe dystanse będzie przyjemniejsze, gdy w słuchawkach rozbrzmiewać będą energiczne piosenki.

Co ciekawe, niektóre z modeli dają możliwość zbierania szczegółowych danych, bez konieczności połączenia zdalnego ze smartfonem. Zegarek do biegania bez telefonu jest przydatny zwłaszcza wtedy, gdy wybierasz się na krótką przebieżkę i nie chcesz brać ze sobą dodatkowych rzeczy.

Zegarek do biegania dla początkujących i zaawansowanych

Duży wybór urządzeń pozwala na dobranie modelu dostosowanego do własnych potrzeb, jak i poziomu zaawansowania sportowego. Jeśli jesteś nowicjuszem i swoją przygodę z aktywnością fizyczną dopiero rozpoczynasz, nie musisz od razu inwestować w zegarki sportowe do biegania za kilka tysięcy złotych. Wybierz urządzenie z podstawowymi funkcjami, jak krokomierz, ciśnieniomierz, pulsometr czy GPS. Warto zainwestować w wytrzymałą, ale i elegancką oprawę, która będzie pasować do każdej stylizacji na co dzień.

Z drugiej strony, jeśli często uprawiasz sport, pomyśl o wyborze zegarka do biegania mierzącego dystans w zaawansowanej formie. Modele z większą ilością funkcji oraz dokładnością będą idealnym wyborem i posłużą przez wiele lat. Dostępne są zarówno w eleganckiej, prostej formie, przypominającej wyglądem zwykły zegarek, jak i bardziej sportowej, z oryginalnymi oprawami. Takie urządzenie powinno być nie tylko dokładne, ale i wytrzymałe. Tutaj sprawdzi się zegarek do biegania po górach, do pływania, jak i jazdy na rowerze. Dzięki odpowiedniej budowie i wodoszczelności, nawet zachlapanie czy upadek z wysokości, nie spowoduje szkód.

Zegarek sportowy do biegania dla każdego

Nie trzeba być pełnoletnim czy wysportowanym, aby korzystać z opcji, jakie daje zegarek do biegania GPS. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zegarków do biegania dla dzieci. Dzięki temu pociechy mogą towarzyszyć rodzicom podczas krótkich dystansów i jednocześnie sprawdzać swoją aktywność fizyczną. Zaawansowane zegarki sportowe do biegania i pływania dostosowane są także do kobiet. Damski smartwatch, w zależności od modelu, może posiadać szereg przydatnych funkcji, jak i być utrzymany w kobiecym stylu.


fot. materiały prasowe (stock.adobe.com - autor – PheelingsMedia)

Artykuł sponsorowany

tagi: sport | zegarki |

podobne artykuły