PL / EN
MODOWE KOSZMARKI, KTÓRE DZIŚ NOSIMY

MODOWE KOSZMARKI, KTÓRE DZIŚ NOSIMY

Jeszcze do niedawna patrzyliśmy na nie z niesmakiem, dzisiaj nosimy jako hity sezonu!

TRENDY W MODZIE 2017

Z modą jest tak, że wciąż zatacza koło. Jeżeli w danym okresie coś staje się hitem sezonu, można mieć pewność, że za chwilę ze względu na przesyt, stanie się passé, a więc trafi do nieszczęsnego worka modowych koszmarków. Po wieloletniej pauzie okazuje się jednak, że projektanci decydują się powracać do konkretnych epok i na światło dzienne przywracać to, o czym już zdążyliśmy zapomnieć. I tak, ostatnio mieliśmy powrót do lat 70., a dzisiaj do dość kontrowersyjnych stylistycznie lat 80. Ciągle obserwujemy również inspiracje latami 90., które, delikatnie mówiąc, też nie grzeszyły wykwintnym gustem.

ZOBACZ TEŻ: TRENDY JESIEŃ ZIMA 2017/18 – MODA DAMSKA

Na szczęście wszelkie modowe powroty mają to do siebie, że są przez projektantów reinterpretowane i na nowo serwowane nam we współczesnym wydaniu, przystającym do obecnych czasów. Tej zasadzie sprzeciwia się jednak jeden projektant. Z pewnością nie macie wątpliwości kto to taki.

DEMNA GVASALIA – KRÓL TANDETY 

To śmiały tytuł, ale w tym wypadku pochlebny i tym bardziej nobilitujący, że w ostatnim czasie to on wiedzie prym w wygrzebywaniu z czeluści historii mody kontrowersyjnych trendów i przywracaniu ich na piedestał (notabene ramię w ramię z Alessandro Michele z Gucci). Co więcej, dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga i marki Vetements udowadnia, że inspiracje można z sukcesem przenieść 1:1. Efekt? Kolekcje jego firm są w czołówce najlepiej sprzedających się na rynku!

Ciekawi, które trendy pomimo niesławnej opinii dzisiaj uznajemy za modne? Zajrzyjcie do przeglądu i przekonajcie się, że niejedne z nich sami nosicie!

video

TOP 10 FILMÓW MODOWYCH

tagi: pokaz mody | jesień zima 2017 | TRENDY | Demna Gvasalia |

podobne artykuły