PL / EN
MODA Z FILMU „CZARNY ŁABĘDŹ”

MODA Z FILMU „CZARNY ŁABĘDŹ”

Moda nie tylko dla baletnicy! 

Czarny Łabędź (ang. Black Swan) to amerykański thriller psychologiczny w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. Gwiazdorska obsada: Natalie Portman w roli głównej, która wcieliła się w rolę nowojorskiej baletnicy oraz Vincent Cassel występujący jako trener sprawiły, że już na starcie filmowi wróżono sukces.

Obraz otworzył 67. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji w 2010 roku i zapadł w pamięci nie tylko miłośnikom kina, ale również mody.

„CZARNY ŁABĘDŹ” – KOSTIUMY

Kostiumy do filmu „Czarny Łabędź” przygotowała Amy Westcott przy współpracy z duetem: Laurą i Kate Mulleavy. Sama Natalie Portman wyszła z inicjatywą przedstawienia projektantek reżyserowi. Jednym z największym wyzwań dla kreatorek stanowiło uszycie spódniczki baleriny tzw. tutu. Model złożony z 13 warstw usztywnionego tiulu został stworzony w duchu haute couture.

POLECAMY: TITANIC - TYLKO KOSTIUM CZY ZWIERCIADŁO DUSZY

Kostiumy Natalie Portman w „Czarnym Łabędziu” ozdobiono kryształkami Swarovskiego. W garderobie baletnicy nie zabrakło tiulowych sukien i kreacji z piór. Dzięki filmowi na pokazach mody zatriumfowała krótka spódnica, która stała się elementem codziennych stylizacji. Do tej pory noszono ją okazjonalnie na Halloween.

„CZARNY ŁABĘDŹ” – INSPIRACJE

Film zainspirował wielu projektantów do stworzenia kolekcji pełnych tiuli, zwiewnych i pastelowych sukni oraz wielowarstwowych spódnic z jedwabiu. Przezroczyste białe bluzki, ultrakobiece welury, pierzaste zdobienia oraz baleriny widzieliśmy na pokazach mody Chanel, Lanvin, Dolce&Gabbana oraz Sarah Burton. Karl Lagerfeld zadbał o to, by modelki na jego pokazie nosiły wyłącznie baletki, bo jak sam twierdził, znudziły go buty na niebotycznych obcasach.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Natalie Portman | historia mody | film |

podobne artykuły