Logotyp serwisu lamode.info
Michelin ocenia branżę hotelarską. W przewodniku wyróżniono aż 32 polskie lokalizacje

Michelin ocenia branżę hotelarską. W przewodniku wyróżniono aż 32 polskie lokalizacje

To właśnie one będą walczyć o tytuł najlepszego hotelu na świecie. 

Spis treści

1. Najlepsze hotele w Polsce według rekomendacji Michelin

Dotychczas Michelin kojarzył się głównie z wyróżnieniami dla lokali gastronomicznych. Gwiazdka przyznana przez markę jest najbardziej pożądaną nagrodą wśród restauratorów. Od 2024 roku w konkursie pojawi się druga kategoria, w której Michelin będzie typować najlepsze hotele. Na liście lokalizacji walczących o pierwsze miejsce w nadchodzącej edycji znalazły się aż 32 polskie hotele. 

Jury Michelin biorą pod uwagę kilka kluczowych czynników. Według nich, status luksusowego hotelu określa m.in. lokalizacja, jakość obsługi, stosowna cena, a także wystrój wnętrz i architektura budynku. Więkoszość wyróżnionych hoteli z Polski znajduje się na terenie Warszawy, Krakowa oraz Łodzi. W zestawieniu zarekomendowano również pobyty we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Dorotowie (miejscowości położonej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Najlepsze hotele w Polsce według rekomendacji Michelin

Zestawienie Michelin doceniło przede wszystkim filię hotelów Puro - w przewodniku uwzględniono aż 7 polskich lokalizacji norweskiej sieci hoteli, z czego aż dwie z nich znajdują się w Krakowie.

Przeczytaj również: EKSPERCI WYBRALI NAJLEPSZY HOTEL NA ŚWIECIE. ZNAJDUJE SIĘ W NAJPIĘKNIEJSZYM KRAJU EUROPY

Wybór hoteli ze stolicy nie powinien nikogo zadziwić - na liście najlepszych lokalizacji, oprócz Puro, znalazł się kultowy Hotel Warszawa, Bristol, InterContinental oraz Nobu. W zestawieniu pojawiły się także H15 Boutique Hotel, Indigo, Sofitel Warsaw Victoria, Mamaison Hotel Le Regina, The Westin i Radisson Collection Hotel.

W jakim krakowskim hotelu warto się zatrzymać? Michelin poleca przede wszystkim Sheraton, Kraków Mercure, Hotel Ester, Indigo, Warszauer, Bachleda Luxury Hotel, Stary Hotel, Hotel Copernicus, Bonerowski Palace, Hotel Pod Różą oraz Queen Boutique Hotel.

Przeczytaj też: BAJKOWE ZIMOWE WYJAZDY. EKSPERCI STWORZYLI RANKING, KTÓRY KOLEJNY RAZ WYGRAŁO POLSKIE MIASTO

Pozostałe rekomendacje dotyczą Poznania oraz Dorotowa. Planując wyjazd na zachód polski warto zapoznać się z ofertą hotelów City Solei, Liberte 33 oraz Ilona Boutique. Z kolei najbardziej luksusowego wyjazdu na Mazury doświadczycie w Galery69.

Zobacz również: GDZIE JECHAĆ NA JARMARK ŚWIĄTECZNY W EUROPIE? TE MIEJSCA BĘDĄ IDEALNE NA WYJAZD W LISTOPADZIE I GRUDNIU

Zdjęcie główne: Instagram @purohotels

tagi: hotele | podróże | miejsca | Michelin |

podobne artykuły