Logotyp serwisu lamode.info
Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. Znamy daty i miejsca najpiękniejszych

Jarmarki bożonarodzeniowe w Polsce. Znamy daty i miejsca najpiękniejszych

Poczuj magię świąt - już lada dzień ruszają jarmarki bożonarodzeniowe w różnych miastach w Polsce.

Spis treści

1. Jarmarki bożonarodzeniowe 2023 w Polsce - daty 

Jarmarki bożonarodzeniowe 2023 w Polsce - daty 

Już za kilka dni powoli zaczną otwierać się pierwsze, klimatyczne jarmarki bożonarodzeniowe. Jako pierwszy wystartuje market organizowany w Krakowie. Wydarzenie potrwa tam niemal do Wigilii, bo do 23 grudnia. Tego samego dnia, ale przez znacznie dłuższy okres potrwa malowniczy jarmark w Katowicach - na spacer wzdłuż pięknie oświetlonych stoisk będzie tam można wybrać się w okresie od 17 listopada do 7 stycznia 2024 roku.

Kolejno, bo 18 listopada ruszy jarmak bożonarodzeniowy 2023 w Poznaniu. Tamtejsze wydarzenie świąteczne potrwa do 22 grudnia. Z kolei Christmas Market we Wrocławiu wystartuje w tym roku wyjątkowo później niż zwykle, bo 21 listopada. Jednak w ten sposób potrwa on dłużej niż dotychczas, a mianowicie aż do 7 stycznia. To sprawi, że będzie to najdłużej otwarty jarmark 2023 roku w Polsce.

Czytaj także: GDZIE JECHAĆ NA JARMARK ŚWIĄTECZNY W EUROPIE? TE MIEJSCA BĘDĄ IDEALNE NA WYJAZD W LISTOPADZIE I GRUDNIU

Kolejne dni to inauguracja jarmarku w Gdańsku (24 listopada-1 stycznia) oraz w Warszawie (26 listopada). Stołeczny jarmark świąteczny potrwa aż do 6 stycznia.

Z kolei toruński market to termin od 26 listopada do 20 grudnia. Natomiast na świąteczne wydarzenie w Łodzi będzie można się wybrać dopiero od 1 do 23 grudnia

Zdjęcie główne: Instagram @sopthedrone

tagi: święta | Boże Narodzenie | jarmark | jarmarki | podróże |

podobne artykuły