Logotyp serwisu lamode.info
Tam poczujesz prawdziwe „la dolce vita”. Eksperci wskazali najpiękniejsze włoskie miasteczko

Tam poczujesz prawdziwe „la dolce vita”. Eksperci wskazali najpiękniejsze włoskie miasteczko

To tam Fellini nakręcił swój kultowy film z Anitą Ekberg. 

Spis treści

1. Najpiękniejsze miasto we Włoszech. To tam kręcił Fellini

2. Najpiękniejsze miasta we Włoszech. Nie tylko Ronciglione

Jeśli szukasz miejsc do odwiedzenia, koniecznie spoglądaj na eksperckie rankingi. To dzięki nim poznasz najpiękniejsze europejskie lokalizacje. Jury konkursu telewizyjnego Rai po raz kolejny pochyliło się nad włoskimi miasteczkami, a tegoroczną edycję plebiscytu „Najpiękniejsze miasteczko we Włoszech” wygrało… Ronciglione. 

Ronciglione to miasteczko z regionu Lacjum, należące do prowincji Viterbo. Możecie dojechać do niego z Rzymu -Ronciglione znajduje się tylko 50 kilometrów od stolicy.

Najpiękniejsze miasto we Włoszech. To tam kręcił Fellini

Krajobraz tego miasteczka możecie znać z filmu „La dolce vita” reżyserii Federica Felliniego, z genialną Anitą Ekberg i Mercellem Mastriannim w rolach głównych. Choć premiera filmu przypadła na 1960 rok, miasto nie zmieniło się od średniowiecza. Jeśli wybierzecie się tam poza okresem wakacyjnym, z pewnością nie doświadczycie niekomfortowych spacerów w tłumie turystów. Co więcej, obecnie mieszka tam jedynie 8 tysięcy osób.

Przeczytaj też: TAM SĄ NAJPIĘKNIEJSZE DOMY NA ŚWIECIE. WYBIERAMY MIEJSCA NA ZIMOWY CITY BREAK 

Jakie atrakcje czekają nas w Ronciglione? Oprócz przechadzek po urokliwym mieście (znajduje się tam m.in. katedra Duomo dei Santi Pietro e Caterina, zbudowana w XVII wieku) możecie wybrać się na wyścigi konne Palio oraz odpocząć nad pobliskim jeziorem wulkanicznym Vico.

Zobacz również: NAJPIĘKNIEJSZE TRASY KOLEJOWE W EUROPIE. W TYCH POCIĄGACH PRZYGODA ŁĄCZY SIĘ Z LUKSUSEM I TRADYCJĄ 

Najpiękniejsze miasta we Włoszech. Nie tylko Ronciglione

Na liście włoskich miasteczek, które warto odwiedzić znalazły się także m.in. Sant'Antioco na Sardynii, Salemi na Sycylii Cetara w Kampanii, Campiglia Marittima w Toskanii, Esanatoglia w Marche czy Campo Ligure w Ligurii. Jeśli wybieracie się na wycieczkę objazdową po Włoszech, koniecznie dodajcie je na swoją listę podróżniczą!

Przeczytaj również: EKSPERCI WYBRALI NAJLEPSZY HOTEL NA ŚWIECIE. ZNAJDUJE SIĘ W NAJPIĘKNIEJSZYM KRAJU EUROPY 

Zdjęcie główne: Instagram @borghi_del_lazio

tagi: Włochy | podróże | lifestyle |

podobne artykuły